Družstvo v Nové Vsi spolupracuje se Střední školou dopravu, obchodu a služeb v Krumlově | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Družstvo v Nové Vsi spolupracuje se Střední školou dopravu, obchodu a služeb v Krumlově


Nová Ves/Moravský Krumlov – Úzká spolupráce se školami, vytváření stáží a praktických výcviků pro žáky, zajišťování odborníků z praxe pro výuku učňů a také umožnění pedagogům a mistrům odborného výcviku čerpat zkušenosti z praxe v zemědělských firmách a závazek školy aplikovat do výuky poznatky z praxe a předávat žákům potřebné dovednosti v souladu s požadavky firem a trhem práce – to je obsah společného memoranda družstva Pooslaví v Nové Vsi a Střední školy dopravy, obchodu a služeb v Moravském Krumlově. To podepsali v pátek 4. prosince při příležitosti otevření nových dílen střední školy v Polánce u M. Krumlova.

„Během šesti let nám odejde třetina zaměstnanců do důchodu, proto potřebujeme nové a kvalifikované zaměstnance, kteří je nahradí,“ upozorňuje na současný stav, se kterým se potýká řad firem, Lukáš Jurečka, ředitel družstva v Nové Vsi. Přiznává, že zvažovali nejvhodnější způsob, jak zajistit vzdělání studentů a učňů přesně pro potřeby družstva. Rozhodli se pro úzkou spolupráci s nedalekou střední školou v M. Krumlově. Ta letos v prosinci otevřela nové dílny s nejmodernějším vybavením pro výuku učňů.

Zemědělské podniky potřebují zaměstnance, chtějí si vychovat „vlastní lidi“
Práce v zemědělství není o vidlích, ale o moderních strojích. „Máme stroje, které jezdí po poli s přesností na tři centimetry,“ říká Lukáš Jurečka a dodává, že se také jejich družstvo intenzivně zajímá o potenciální zaměstnance a podporu zájmu o technické vzdělávání a práci v zemědělství.
„Nové dílny s nejmodernějším vybavením přispějí k většímu zájmu o obory, jako je kovář, zámečník, mechanizátor. Právě o tyto profese mají firmy v kraji velký zájem, nebojím se říct, že jich je dokonce nedostatek. Naší snahou je, abychom přivedli žáky opět k řemeslu. Investice do učňovského školství je investicí do naší budoucnosti,“ shrnul radní Jihomoravského kraje Jiří Němec, který si společně s ředitelem družstva Pooslaví v Nové Vsi prošel nové učňovské středisko v Polánce u M Krumlova.
Družstvo v Nové Vsi ročně vyprodukuje 3,3 mil. litrů mléka a 2500 tun obilovin. Zaměřuje se na výrobu mléka a výrobu elektřiny z vlastní bioplynové stanice, která zpracovává rostlinné produkty. V současné době zaměstnává 37 lidí. Je členem Zemědělského svazu ČR.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 16. 12. 2015 11:15
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.