Don Campbell zavítá do ČR! | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Don Campbell zavítá do ČR!


Poslední zářijový víkend letošního roku bude velmi významný pro všechny, kteří se aktivně nebo pasivně zabývají pouličním tancováním. Do České republiky, konkrétně do Olomouce, totiž zavítá vůbec první street dance tanečník na světě – Don Campbell. Jeho návštěva v ČR je bezesporu nejzásadnější událostí v historii našeho pouličního tancování.

Neexistuje tanečník, který by jej neznal. K jeho jménu není třeba vůbec nic dodávat, jeho význam pro pouliční tanec se nedá vyčíslit, ani přiblížit výčtem jeho úspěchů či televizních vystoupení. Don Campbell je legenda v pravém slova smyslu.

Na samém zlomu šedesátých a sedmdesátých let položil Campbell základ tanci, se kterým sklízel nemalé úspěchy mezi svými přáteli a vítězství na soutěžích v klubech. Původně se jen snažil naučit tehdy populárním tancům a krokům, ale – jak už se začátečníkům často stává – čas od času se zasekl v půlce kroku a váhal, jak dál. Zpočátku si to ani neuvědomoval, ale jeho přátelům a časem i přihlížejícím divákům se to líbilo a žádali o přídavky. Jeho taneční projev působil velmi zábavně a podle oněch zaváhání a zaseknutí byl pojmenován campbellocking (lock = zámek, zamknout) a časem přejmenován na locking. Právě locking je považován za vůbec první pouliční tanec a Don Campbell za vůbec prvního pouličního tanečníka.

I když dnes již aktivně netančí, je stále zván na nejprestižnější akce po celém světě a stále vyučuje. V České republice navštíví akci nazvanou Blackberry Druhá Šance 8: USA Legends. Tento battle, který patří k nejvýznamnějším tanečním událostem nejen v ČR a na Slovensku, už po osmé pořádá Alyaschca Crew. Pravidelně se na něm schází elita pouličního tancování nejen z ČR, ale i ze zahraničí. Dalšími hosty této americké edice budou např. Caleaf Sellers nebo Buddha Stretch – další legendární tanečníci, kteří stáli u zrodu tanečních stylů hip hop freestyle a house dance.

Pokud pro vás není street dance cizí pojem a chcete na vlastní oči vidět ty, kteří stáli u zrodu tohoto tancování, udělejte si čas 26. – 28. září 2008 a doražte do Olomouce. Na programu jsou battly, jamy, party, ale i workshopy s těmito legendárními tanečníky. Kompletní informace o akci najdete na webové stránce www.alyaschcacrew.com/druhasance.
Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 17. 8. 2008 20:01
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Alyaschca Crew (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Alyaschca Crew je přední česká street dance crew z Olomouce, která se kromě jiného zabývá pořádáním mnoha tanečních battlů zaměřené na různé hiphopové taneční styly, výukou street dance formou workshopů nebo pravidelných kurzů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.