DOMOV PRO MATKY S DĚTMI ŽIJE ODJEZDEM NA HORY | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


DOMOV PRO MATKY S DĚTMI ŽIJE ODJEZDEM NA HORY


Hradec Králové - V Domově pro matky s dětmi v Hradci Králové na Pouchově vrcholí přípravy k odjezdu na lyžařský výlet do Černého Dolu v Krkonoších. Výlet se uskuteční do SKI a SNOWBOARD ACADEMY v Černém Dole v Krkonoších, který je k výuce a k zimním radovánkám dětí speciálně vybaven. Akce je vyvrcholením projektu Stromeček splněných přání, který tradičně organizuje Český klub podnikatelů.

V azylovém domě, Domově pro matky s dětmi v Hradci Králové na Pouchově vrcholí přípravy k odjezdu na lyžařský výlet do Černého Dolu v Krkonoších. Maminky, které jsou v současné době klienty tohoto zařízení, mají příjemné starosti s přípravami a děti jsou plny očekávání. Tíživá životní situace žen, které ztratily vlastní bydlení, neumožňuje dopřát dětem obyčejné zážitky a tak je tato očekávaná událost osvěžením nelehké etapy jejich životů. V Domově vládne čilý ruch a velmi příjemná atmosféra se starostmi o to, jak se na takový výlet obléknout, co všechno si vzít s sebou a jak děti připravit do prostředí hor, ve kterém mnohé z nich nikdy nebyly. Personál zařízení, které provozuje Oblastní charita Hradec Králové, pomáhá s přípravami, stará se o zajištění dopravy, pojištění a organizaci této mimořádné akce. „Je to pro nás zcela unikátní příležitost k osvěžení běžných dní v našem zařízení. Domov ožil a atmosféra je vynikající. Denně se zde setkáváme se smutnými příběhy domácího násilí a krutými životními osudy našich klientek. Organizovat akci, která zpříjemní život našim především těm nejmenším klientům, je pro nás velkým rozptýlením.“ říká vedoucí azylového domu Zdeňka Koutníková.
Výlet se uskuteční do SKI a SNOWBOARD ACADEMY v Černém Dole v Krkonoších, kde se dětí ujmou profesionální instruktoři lyžování. Areál je k výuce a k zimním radovánkám dětí speciálně vybaven, pro děti jsou připraveny lyže, dětský vlek i atrakce. Akce je vyvrcholením projektu Stromeček splněných přání, který tradičně organizuje Český klub podnikatelů za podpory jeho členů a přátel. Před vánoci se organizátorům podařilo zajistit nejen vánoční dárky, ale také dostatečnou finanční podporu, která byla předána Domovu pro matky s dětmi za účelem uspořádání zimního výletu. „Jsme velmi potěšeni vstřícností areálu Ski Academy v Černém dole, který je myslím nejvhodnějším místem pro náš typ výletu. Vše je připraveno a zbývá tedy jen věřit, že nám bude přát také počasí. Těšíme se, že dětem budou zářit oči stejně, jako při předávání vánočních dárků“ dodává Bohdana Kašparová, jedna z organizátorů projektu Stromeček splněných přání a výletu do lyžařského areálu.
Kontakt:

Bohdana Kašparová
jednatelka
bohdana@service4b.cz
www.ceskyklub.cz
602420353
491006033


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 28. 2. 2012 12:47
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: S4B s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
SERVICE FOR BUSINESS
- ČESKÝ KLUB PODNIKATELŮ
- firemní akce
- komunikace
- administrativa
- dárky
- atd.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.