Do Rouchovan se vrátí kopie unikátní gotické madony | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Do Rouchovan se vrátí kopie unikátní gotické madony


Rouchovany – V sobotu 18. června se v 18.00 uskuteční v rouchovanském kostele Nanebevzetí Panny Marie koncert při příležitosti slavnostního umístění kopie gotické sochy Rouchovanské madony v kostele.

„Tato výjimečná socha je součástí stále expozice sbírek starého umění Národní galerie v Praze. Je vyřezána z lipového dřeva v životní velikosti a v kostele v Rouchovanech byla od roku 1325,“ popisuje unikátnost historické sochy farář František Nechvátal. Od roku 1935 je gotická socha v Národní galerii v Praze. Díky snaze rouchovanské farnosti a obce Rouchovany byla vytvořena přesná kopie madony, která bude umístěna v místním kostele.

Při příležitosti návratu gotické madony do Rouchovan se uskuteční koncert Jozefa Bělíka a Jiřiny Kolmanové. Houslista Bělík byl v době svého studia na Janáčkově akademii členem Státní filharmonie v Brně a v roce 1969 odešel na angažmá do Nizozemí. Klavíristka Jiřina Kolmanová je profesorkou Janáčkovy akademie v Brně a často doprovází české i zahraniční sólisty
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 12. 6. 2011 22:07
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.