Do nového roku jsme si nadělovali vitamíny, kloubní výživu a krémy na krásu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Do nového roku jsme si nadělovali vitamíny, kloubní výživu a krémy na krásu


(Praha 30. 12. 2011) – Starost o seniory a péče o ženskou krásu byly v lékárnách hlavními motivy výběru dárků pod stromeček. Nejprodávanějším z vánočních balíčků byla kloubní výživa Proenzi 3+ tbl 180 + 90 tbl zdarma.

„Obtíže s klouby jsou nejčastější starostí seniorů, mezi deseti nejprodávanějšími vánočními dárky jsou zastoupeny ještě další dva přípravky,“ říká doktor Jan Bureš, šéf internetové lékárny DocSimon.cz.

Druhým nejčastějším dárkem, který Ježíšek pořizoval v lékárnách, byly vitamínové přípravky. Letošním hitem byl Pharmaton Geriavit cps 100, který kromě vitamínů obsahuje i ženšenový výtažek. „I vitamíny nejčastěji kupujeme pro starší příbuzné,“ dodává doktor Bureš. Mezi stálice v žebříčku nejprodávanějších vitamínů patří i přípravky Centrum Silver a Centrum od A po Železo.

Krásná pleť je třetím argumentem pro nákup dárků v lékárně: vánoční balíčky denních a nočních krémů jsou mezi deseti nejprodávanějšími výrobky zastoupeny hned čtyřikrát. „Ve všech případech jde o značku Vichy, která je absolutně nejoblíbenější,“ uvádí šéf lékárny Jan Bureš.

Zatímco ale krémů se prodaly spíše desítky balení, vitamíny a přípravky na klouby šly doslova na dračku a prodaly se jich stovky až tisíce kusů. Tržby za vánoční balíčky v online lékárně dosáhly 2,5 milionu korun, celou pětinu z toho tvořily prodeje nejžádanějšího kloubního preparátu Proenzi.

„V průměru lidé v lékárně utratili za dárky mezi jedním až dvěma tisíci korunami,“ dodává šéflékárník.

Tabulka: Top 10 nejprodávanějších vánočních balíčků
1. Proenzi 3+ tbl 180 + 90 tbl zdarma
2. Pharmaton Geriavit cps 100
3. GS Condro forte tbl 120 + 60 zdarma
4. Vichy Liftactiv
5. Centrum Silver tbl 100
6. Vichy Cellébiotic
7. Vichy Liftactiv Retinol HA
8. Condrobene tbl 180 + 60 zdarma
9. Vichy Aqualia Thermal
10. Centrum od A až po Železo tbl 100

::

DocSimon.cz je internetová lékárna působící kromě Česka také na Slovensku, v Německu, Rakousku, Polsku, ale i dalších zemích. Akceptuje platby bankovním převodem, platebními kartami, systémy PayPal, Paysec a Platba 24 nebo hotovostní platby při nákupu na dobírku či vybranými platebními poukázkami při osobním odběru v kamenných lékárnách firmy. DocSimon je internetový obchod ryze české akciové společnosti SimonPharma, působící v oboru farmacie od roku 2001. V roce 2010 firma dosáhla obratu 439 milionů korun. Společnosti byl udělen certifikát kvality managementu ISO 9001 i certifikát enviromentální ochrany ISO 14001.Kontakt:

Zdeněk Fekar
mediální konzultant
zfekar@evox.cz
www.evox.cz
775599024


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 30. 12. 2011 12:45
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: e.vox, spol. s r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky či inzeráty, komunikace se zákazníky nebo prezentace na facebooku? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.