Do Hradce Králové zamíří evropská vrtulníková špička | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Do Hradce Králové zamíří evropská vrtulníková špička


STÁHNOUT phoca_thumb_l_DSC_1691.jpg (maximální velikost 0,5 MB)

Hradec Králové – Druhý květnový týden ve dnech 9. – 11. května 2013 se město Hradec Králové stane hlavním evropským městem vrtulníkové techniky. Pod novým názvem European Helicopter Show (EHS) se tu uskuteční již tradiční přehlídka světové vrtulníkové techniky, která se však letos výrazně rozroste o mezinárodní leteckou výstavu a srazy moderních i historických leteckých strojů.

„Letošní ročník bude jednoznačně největší vrtulníkovou show od doby jejich vzniku. Do Hradce Králové se sjedou největší odborníci na vrtulníkovou techniku a přilétnou desítky vrtulníků a vírníků prakticky z celé Evropy,“ vysvětluje známý pilot Daniel Tuček ze společnosti DSA, která patří mezi tradiční pořadatele akce.
„Díky rozšíření akce se mohou návštěvnici hradeckého letiště také těšit na největší letovou ukázku v historii s řadou opravdu špičkových vrtulníků a letounů, které nejsou běžně k vidění,“ dodává pilot Daniel Tuček. Na Helicopter show ani letos nebude chybět letecký kaskadér a reprezentant České republiky Martin Šonka z Red Bull týmu, který je zkušeným vojenským pilotem nadzvukových stíhaček JAS-39 Gripen.

Největším letošním lákadlem je představení legendárního vrtulníku Cobra
Čtvrtek a pátek 9. - 10. května bude tradičně letiště patřit odborné veřejnosti. Několik desítek vystavovatelů se zde setká za účelem zhlédnutí nemodernější techniky, výměny kontaktů a zkušeností. K vidění budou vrtulníky, letouny, produkty a služby z následujících sektorů jako jsou letecká záchranná služba, privátní a obchodní přeprava, prostředky pro průzkum, policejní činnost a armádu nebo vrtulníky určené k hašení požárů.
Na sobotu 11. května 2013 je pak připraven Velký letecký den s ukázkami letecké a zdravotnické techniky, praktické činnosti záchranářů, spolupráce složek IZS v rámci simulovaných zásahů a také ukázky vrcholné pilotáže mnoha typů vrtulníků i letounů, včetně letecké akrobacie. Účast na této akci již potvrdilo více jak 50 letadel, které si budou moci návštěvníci zblízka prohlédnout díky výstavě.
Za největší lákadlo však lze letos rozhodně označit přílet legendárního amerického vrtulníku Cobra AH1 patřící nejlepšímu leteckému týmu Red Bull. Ten s ní v sobotu v rámci leteckého dne předvede i leteckou ukázku, podobně jako další piloti vrtulníků nejrůznějších typů.

Více informací a akreditace pro novináře na akci:
www.eurohelishow.com
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Tiskový mluvčí akce
zdechovsky@commservis.com
www.eurohelishow.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 9. 4. 2013 11:04
Kategorie: Zábava
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.