Do Hradce dorazí až padesát tisíc fanoušků vrtulníků | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Do Hradce dorazí až padesát tisíc fanoušků vrtulníků


Hradec Králové – Město Hradec Králové se musí druhý květnový týden připravit na zvýšený nápor dopravy. Ve dnech 9. – 11. května se tu uskuteční již dvanáctý ročník Evropské helikoptérové show (European Helicopter Show) spojený s třídenní výstavou, která je největší akcí svého druhu v Evropě. Do města by podle organizátorů mělo ve třech dnech dorazit až 50 tisíc odborníků a fanoušků vrtulníkové techniky.

Letošní akce bude největší jak co do počtu vrtulníků, letadel, letových ukázek, tak i návštěvníků. Podle prvního zájmu o lístky předpokládáme, že by se návštěvnost akce mohla vyšplhat až na padesát tisíc,“ říká hlavní pořadatel akce Daniel Tuček ze společnosti DSA.
Už teď mají organizátoři oba hangáry určené pro vystavovatele plné do posledního místa. Na sobotní program hlásí svůj přílet se svými stroji majitelé vrtulníků z celé Evropy. V rámci programu se pak uskuteční i doposud v Hradci nevídaný slet vírníků, kterých by v případě krásného počasí mohlo dorazit i na pět desítek.

Autobusy zajistí dopravu na letiště
Ve čtvrtek a pátek (9. - 10. května) bude na letišti probíhat výstava vrtulníků a letecké techniky. K vidění budou vrtulníky, letouny, produkty a služby ze sektorů jako je letecká záchranná služba, privátní a obchodní přeprava, prostředky pro průzkum, policejní činnost a armádu nebo vrtulníky určené k hašení požárů.

Hlavní nápor je však očekáván až v sobotu, která tradičně patří vrtulníkové show. Tu by měl zahájit ve střední Evropě nevídaný přelet 15ti vrtulníků. Následně jsou pak připraveny ukázky zásahu při živelných katastrofách, hromadné autonehodě, nebo při transportu raněných z nebezpečné oblasti. Diváci by se měli na letiště dopravit buď osobními automobily, nebo speciálně vypravenými autobusy linky 15 a 25. Organizátoři jsou ve spolupráci s dopravním podnikem připraveni v případě potřeby linky posílit.

Součástí programu bude i unikátní crash test vozu Škoda
Jedno z největších lákadel sobotního programu je i unikátní test nového vozu značky Škoda. Ten poletí několik set metrů v podvěsu vrtulníku a na konci bude zahozen z výšky 20ti metrů. Poté bude automobil v rámci ukázky záchranných prací rozebrán hasiči. Automobilka Škoda tak společně se záchranáři bude cvičit zásah při pádu automobilu ze skály nebo z mostu.

Největším lákadlem letošního ročníku je však ukázka vrtulníku Cobra Red Bull AH1, který je nejpoužívanějším vojenským vrtulníkem na světě. Díky několikaleté práci budou v Hradci Králové přítomny hned dvě tyto vrtulníkové legendy. V rámci sobotního programu je naplánován i evropský slet vírníků nebo ukázky nejlepšího současného leteckého akrobata Martina Šonky, pilota českých gripenů.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 29. 4. 2013 11:13
Kategorie: Zábava
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.