Diakonie ČCE reprezentuje Česko na speciální olympiádě v Athénách | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Diakonie ČCE reprezentuje Česko na speciální olympiádě v Athénách


Vrchlabí / Praha, 22. 6. 2011 – Na XIII. Světové letní speciální olympijské hry do řeckých Athén zamířila česká výprava. Patří k ní také závodnice v bocce Petra Červenková ze střediska Diakonie ČCE Světlo ve Vrchlabí. Do Athén se kvalifikovala loňským vítězstvím na speciální olympiádě ČR. Vrchlabské středisko Diakonie ČCE pomáhá lidem s postižením v začlenění do běžné společnosti mimo jiné tím, že provozuje klub SK Krkonoše pro sportovce s mentálním postižením.

Speciální olympijské hry jsou světově největší organizovanou sportovní akcí pro lidi s mentálním postižením. Konají se každé 4 roky, letos navíc přímo v kolébce olympijského sportu, řeckých Athénách. Českou republiku reprezentuje padesátka sportovců. Celkem se v Athénách během deseti dnů od 25. 6. do 4. 7. 2011 utká v různých sportovních disciplínách na 7 tisíc sportovců s postižením.

„Na speciální olympiádě soutěží sportovci s různými stupni mentálního postižení, ale prožitek z vítězství mají úplně stejný, jako třeba čeští fotbalisté, kteří před dvěma dny porazili Anglii,“ říká Jiří Cupák, člen výpravy a ředitel střediska Diakonie ČCE ve Vrchlabí. „Chceme postiženým sportovcům umožnit, aby se někam podívali a svůj sportovní výkon si adekvátně prožili. To je také smyslem speciálních olympiád,“ dodává.

Petra Červenková (33), klientka vrchlabského střediska Diakonie ČCE, bude bojovat za české barvy ve sportu zvaném bocca. Ten je svými pravidly přizpůsobený lidem se středně těžkým mentálním nebo tělesným postižením, kteří při sportování používají speciálních pomůcky a v případě těžšího postižení spolupracují s asistenty. Disciplína je podobná hře petanque.

A jaké jsou vyhlídky na případnou medaili? „Nevíme zatím, do jaké skupiny se kvalifikujeme, ale reálné šance na vítězství určitě jsou,“ uzavírá Jiří Cupák.

Oficiální stránky Světových her v angličtině www.specialolympics.org.

- - -

O středisku
Posláním střediska Diakonie ČCE Světlo ve Vrchlabí je podporovat lidi s mentálním nebo kombinovaným postižením či duševním onemocněním a ukázat, že mohou být pro společnost obohacením. Sportovní klub SK Krkonoše při středisku začínal před 10 lety stolním tenisem, dnes se jeho členové věnují i dalším sportům, jako je zmíněná bocca, ale také plavání, posilovna, sportovní tanec nebo kuželky.

Kontakt – středisko Světlo: Mgr. Jiří Cupák, ředitel, m: 739 244 667, e: svetlo@diakoniecce.cz.Kontakt:

Mgr. Vendula Kodetová
PR senior manager
kodetova@diakoniecce.cz
www.diakonie.cz
739 244 788


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 22. 6. 2011 3:16
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Diakonie ČCE (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
DČCE je jednou z největších neziskových organizací v ČR (obnovená činnost již od r. 1989). Celorepublikově poskytuje sociálně zdravotní a vzdělávací služby – denně v přímé péči pomáhá tisícům klientů v nepříznivých životních situacích – od rané péče, pomoci rodinám s dětmi s postižením, přes provoz nízkoprahových klubů pro mládež až po seniorská zařízení či hospic pro umírající.

>> Diakonie ČCE poskytuje služby na více jak 40 místech po republice (střediska, speciální školy). Pracuje zde přes 1500 zaměstnanců a cca. 1000 dobrovolníků. Diakonie ČCE aktuálně nabízí 126 registrovaných sociálních služeb.

>> Péče a podpora poskytovaná v zařízeních Diakonie směřuje k tomu, aby lidé, kteří ji využívají, mohli žít v co největší míře svým běžným a důstojným způsobem života.


>> Principy a hodnoty DČCE:

- pomoc všem lidem bez ohledu na vyznání;
- podpora rodinného prostředí se zachovanými vazbami;
- respekt potřebám jednotlivců;

>> Projekty:

- humanitární pomoc;
- pomoc cizincům v nouzi;
- LifeTool – poradna v oblasti asistivních technologií a komunikačních pomůcek;
- Diakonie pro Afriku – pomoc sirotkům;
- Ne-Násilí; Bydlení seniorů etc.

>> www.diakonie.cz <<
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.