Devítiletému Alešovi z Třebíče může zachránit život operace v Izraeli. FOR JANE vypsalo veřejnou sbírku | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Devítiletému Alešovi z Třebíče může zachránit život operace v Izraeli. FOR JANE vypsalo veřejnou sbírku


Třebíč – Devítiletý Aleš Denner z Třebíče trpí svalovou dystrofií. Tato nemoc je smrtelná, léčba pouze mírní příznaky choroby. Jedinou šancí jak Alešovi pomoci, je aplikace kmenových buněk, která se provádí pouze v Izraeli na speciální klinice The Weizmann Medical Center. Pro nejlepší účinek je vhodné aplikaci opakovat, avšak jeden zákrok se pohybuje v ceně 38 000 dolarů. Třebíčské sdružení FOR JANE proto vyhlásilo veřejnou sbírku na pomoc malému Alešovi.

„Oslovili nás sami rodiče Aleše s prosbou, jestli ji můžeme pomoci. Náš syn Štěpán chodí do stejné školy právě s Alešem. Pohybuje se na invalidním vozíku a má rád společné hry s dětmi. Neváhali jsme ani chvíli a otevřeli jsme veřejnou sbírku,“ popisuje Šárka Vostálová ze sdružení FOR JANE a dodává, že aby se nemoc zastavila, je potřeba absolvovat zákrok co nejdříve, a to v řádech týdnů.

Jediné místo na světě, kde mohou Alešovi pomoci, je Izrael
Docent Petr Vondráček, který Aleše léčí, spolupracuje s The Weizmann Medical Center v Tel Avivu v Izraeli, konkrétně s profesorem Shimonem Slavinem. Zatím je Tel Aviv jediné místo na světě, kde by mohlo dojít k aplikaci kmenových buněk, které by zastavili progresivní svalové dystrofie, popřípadě zmírnili průběh této nemoci. Svalová dystrofie neboli ubývání svalstva je genetická choroba. Tělo nemocného si neumí vyrobit bílkovinu dystrofin, bez níž svalstvo nemůže fungovat. A tak svaly ochabují, až přestanou fungovat úplně, a postižený, většinou ani ne plnoletý, umírá z důvodu selhání dýchacího svalstva. Příčinou choroby je vrozená mutace, tedy chybný zápis v genetickém kódu, který neumíme vyléčit. Svalová dystrofie je proto onemocnění smrtelné, léčba je pouze symptomatická, omezená na mírnění příznaků tak, aby nemocný prožil v rámci možností co nejdelší a nejkvalitnější život.
Kontakt:

Tomáš Vostál
předseda občanského sdružení FOR JANE
forjane@forjane,cz
www.forjane.cz
776 00 39 38


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 20. 5. 2015 20:09
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.