Dětský domov v Hranicích získal počítače a mobily | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Dětský domov v Hranicích získal počítače a mobily


STÁHNOUT 2_dupl_4.jpg (maximální velikost 0,5 MB)

Pět kompletních stolních počítačů a deset mobilních telefonů s kreditem mohou nově využívat děti z dětského domova v Hranicích. Vděčí za to projektům Věnuj počítač a Věnuj mobil, které organizuje nezisková společnost ASEKOL. Počítače dětem předali zástupci společnosti a Olomouckého kraje, poslouží jim ke studijním účelům a volnočasovým aktivitám.

Dětský domov v Hranicích obdržel ve čtvrtek 15. listopadu pět plně funkčních počítačů, deset mobilních telefonů a odpovídající počet SIM karet se stokorunovým kreditem. „Rádi jsme nabídky využili a velmi si jí vážíme. Díky získané technice můžeme dětem rozšířit studijní možnosti a obohatit jejich volnočasové aktivity. Zdánlivě běžné věci, jako mobilní telefon či počítač, udělají dětem obrovskou radost. My sami bychom jim je v takovém množství těžko mohli pořídit,“ uvedla zástupkyně ředitelky Dětského domova v Hranicích Věra Rušarová. Počítače pro děti z domovů pocházejí z dlouhodobého projektu Věnuj počítač a telefony z projektu Věnuj mobil, které organizuje společnost ASEKOL. Ty mají za cíl nejen podpořit sběr a opětovné využití počítačů, notebooků a mobilních telefonů, ale i elektrozařízení celkově. Projekty Věnuj počítač a Věnuj mobil navíc fungují i jako osvěta a vedou k lepšímu pochopení třídění elektroodpadu. SIM karty a základní kredit věnovala společnost T-Mobile.
Průzkum společnosti ASEKOL ukázal, že 60 % firem nakupuje počítače jednou za dva až pět let, přičemž faktická životnost počítačů dosahuje i deseti let. Vzniká tak spousta elektroodpadu, který často zůstává ve firmách nevyužitý. ASEKOL od přihlášených firem sváží vyřazené počítače a navíc jim poskytl tzv. E-box, do nějž mohou zaměstnanci vhazovat ostatní drobný elektroodpad. Proto se společnost rozhodla v červenci tohoto roku spustit projekt v Olomouckém kraji a ten nyní přinesl první plody. „Projektem Věnuj počítač získáváme elektrozařízení k odborné recyklaci, provádíme osvětu, rozšiřujeme povědomí o nutnostech třídění elektroodpadu a ještě navíc můžeme funkčními přístroji udělat radost dětem a přispět k jejich rozvoji,“ vysvětlil regionální zástupce společnosti pro Olomoucký kraj Zdeněk Kovářík. Do projektu se už podle jeho slov letos v Olomouckém kraji zapojilo několik firem a institucí včetně samotného hejtmanství, které dlouhodobě a systematicky třídění odpadů v regionu podporuje.
Mobilní telefony patří mezi nejrychleji se rozšiřující předměty běžné spotřeby. Přestože se životnost mobilních telefonů pohybuje v řádu několika let, průzkumy ukazují, že je lidé používají v průměru jen 12 – 18 měsíců. K recyklaci se dostane pouze 1 % z nich. Projekt Věnuj mobil je určen všem, kteří se chtějí užitečně zbavit svého starého mobilního telefonu. Stačí si na stránkách projektu objednat odpovědní obálku a zdarma svůj mobil poslat společnosti ASEKOL.
Více o projektech na www.venujpocitac.cz a www.venujmobil.cz.

ASEKOL, s.r.o., je nezisková společnost, která od roku 2005 provozuje kolektivní systém zpětného odběru elektrozařízení. Na základě zápisu vedeného u Ministerstva životního prostředí ČR zajišťuje zpětný odběr elektrozařízení v oblastech výpočetní, telekomunikační a kancelářské techniky, spotřební elektroniky, nástrojů, hraček a vybavení pro volný čas a sport, přístroje pro monitorování a kontrolu a výdejní automaty (tj. skupiny 3, 4, 6, 7, 8, 9 a 10). ASEKOL má uzavřeny smlouvy o zřízení míst zpětného odběru s 4 214 městy a obcemi a 2 568 opravnami a prodejnami elektro. Další tisíce sběrných míst vznikly díky vývoji a instalaci různých druhů kontejnerů na drobná elektrozařízení. Provozovaných více než 12 500 sběrných míst zajišťuje společnosti ASEKOL nejhustší sběrnou síť vysloužilých elektrozařízení ze všech kolektivních systémů v ČR i v Evropě. V roce 2011 vybral ASEKOL od každého občana ČR průměrně 1,67 kg elektroodpadu.Kontakt:

Miroslav Grass
jednatel
grass@eu4.cz
www.eu4.cz
777152707


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 16. 11. 2012 6:16
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Eufour PR, s. r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Vztahy s médii a veřejností (zpracování tiskových zpráv, organizace tiskových konferencí, monitoring výstupů, poradenství), komplexní propagace služeb a výrobků
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.