Děti stráví projektový den na Smetanově statku | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Děti stráví projektový den na Smetanově statku


Hradec Králové – Poznávání rostlin nebo přiřazování produktů ke zvířatům budou v pátek 24. června hlavní náplní alternativního školního dne dětí ze Základní školy ve Svobodných Dvorech. Projekt připravil organizačně i finančně královéhradecký soukromý zemědělec David Smetana.

„Je potřeba dětem od malička ukazovat nejen život na vesnici, ale také nenásilnou formou jim přiblížit zemědělství. A to z toho důvodu, že spousta dětí nemusí mít přístup k živým zvířatům nebo půdě,“ objasnil Smetana.
Pětatřicet dětí z prvních a druhých ročníků se rozdělí do dvou skupin. Ti první splní úkoly jako například poznávání rostlin nebo vůní. Poznají tak kopřivu nebo vůni majoránky. Dalším úkolem bude výroba másla ze šlehačky, nebo umelou mouku. Záležet bude na složitosti úkolu. Za každý úkol získají všichni diplom malého zemědělce a jako odměnu zmrzlinu.
Další skupinka dětí si prohlédne farmu jako takovou. Dozví se něco více o pěstování české zeleniny a brambor a podívají se na zemědělské stroje. Pokud by bylo informací moc, mohou si děti odpočinout na trampolíně nebo na skluzavce.
„Sám jsem Základní školu ve Svobodných Dvorech navštěvoval a chtěl bych jim tímto způsobem vyjádřit podporu. Myslím si tak, že zábavná forma výuky pomůže dětem více si upevnit získané informace,“ doplnil Smetana.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 23. 6. 2011 21:31
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.