Desátý jubilejní ročník Symposia InterSystems 2011 | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Desátý jubilejní ročník Symposia InterSystems 2011


InterSystems přivítal partnery na zámku Liblice

Česká republika, Praha 1. července 2011 – Ve dnech 6. a 7. června se v konferenčním centru Akademie věd České republiky na zámku Liblice konal desátý ročník mezinárodní konference Symposium InterSystems 2011 s podtitulem „Dosáhněte špičkového výkonu“. Během dvou dnů byly představeny novinky ve vysoce výkonné objektové databázi Caché®, v univerzální platformě pro rychlou integraci a vývoj Ensemble® a v softwaru DeepSee, který do transakčních systémů přidává vestavný nástroj pro podnikovou inteligenci (business intelligence) fungující v reálném čase. Na Symposiu vystoupila řada odborníků jak ze společnosti InterSystems, tak z řad jejích aplikačních partnerů. Letošního ročníku se zúčastnilo kolem stovky návštěvníků.

V úvodu konference vystoupil Rudolf Waldispuehl, Country Manager švýcarské pobočky společnosti InterSystems, který informoval o rozvoji a strategii společnosti InterSystems pro rok 2011. Na vize společnosti navázal Michal Tomek, obchodní ředitel české pobočky InterSystems, a představil produktové novinky a použití vyspělých technologií InterSystems pro průlomové aplikace. Vedoucí produktový manažer Andreas Dieckow hovořil o nových trendech v řízení podniku: připravovaný nástroj EMS (Enterprise Management System) využívá webové rozhraní a umožňuje centrálně ovládat instance Caché a Ensemble v celém podniku. Výkonový benchmarking a škálovatelnost webových aplikací s utilitou WebStress představil ve své přednášce produktový manažer Bill McCormick. V prakticky zaměřené sekci ukázal, jak simulovat tisíce simultánních uživatelů a jak získat relevantní měření výkonu.

V rámci celého Symposia se konaly workshopy a diskuse u kulatých stolů a pro technické a obchodní konzultace byli účastníkům konference k dispozici i další odborníci z řad InterSystems. Součástí programu byly také praktické ukázky aktuálních verzí produktů. V partnerské části konference představili své zkušenosti a aplikace vyvíjené na technologiích InterSystems rovněž aplikační partneři InterSystems.

„Jsme rádi, že jsme se mohli opět setkat s našimi partnery a klienty, tentokrát v romantickém prostředí barokního zámku Liblice, protože vzájemná komunikace s nimi a jejich odezva je pro nás velmi důležitá. Kromě technických a obchodních informací, které si vzájemně předáváme, se spolu můžeme seznámit i jinak než v pracovním prostředí, a to vše nás pak inspiruje v dalším směřování našeho vývoje,“ řekl Peter W. Mengel, marketingový ředitel pro střední a východní Evropu.

Inovativní pohled na tvorbu aplikací vnesl do programu Richard Currier, viceprezident pro strategické řízení InterSystems. Na konkrétních případových studiích předvedl tzv. „killer aplikace“, převratné strategie a technologie pro průnik na trh a jeho ovládnutí. Příspěvek společnosti IHS Informatika, který přednesl konzultant György Hodosi za podpory Istvána Háhna, Sales Engineera InterSystems, představil řešení HISCOM určené pro střední a velké zdravotnické instituce, fakultní nemocnice a skupiny nemocnic na regionální úrovni. HISCOM funguje na integrační platformě Ensemble, databázi Caché a webové technologii Zen, současně využívá též prostředí DeepSee. O zapojení výkonné objektové databáze Caché v ITIL (Information Technology Infrastructure Library) přednášeli ředitel Ján Tomášik a vedoucí vývojového týmu Eugen Pahulyi ze slovenské společnosti mediworx software solutions. Jacek Nowak, výkonný ředitel společnosti CCA Europe, polského aplikačního partnera InterSystems, pohovořil o špičkovém výkonu aplikací z perspektivy podnikových procesů, kterého lze dosáhnout s technologiemi InterSystems.

Petr Nádvorník, softwarový analytik a spolumajitel společnosti VYDAS – software, uvedl novinky a praktické využití nové verze reportovacích nástrojů, které nabízí prostředí Zen systému Caché, ve facility managementu. Řešení pro podporu provozu advokátních kanceláří a inkasních společností FIBEUS představil Jan Kracík, ředitel společnosti
a posteriori.cz. Ve svém příspěvku prezentoval řešení optimalizace procesů a návrh rozhraní s ohledem na platformu Caché a DeepSee a možnosti poskytované prostředím Zen. Zdeněk Vrbka, Account a Marketing Manager ze společnosti AdvaICT, představil netradiční využití databáze Caché v segmentu malých firem. Aplikace NetHound, online služba pro vzdálenou analýzu provozu sítí, jedinečným způsobem spojuje robustní a výkonný databázový stroj a schopnost poskytovat funkcionalitu pokročilé analýzy provozu v počítačové síti formou služby. Vzniklo tak celosvětově unikátní řešení.

Ve vývojářské sekci se Zdenko Staníček, Chief System Architect ve společnosti Mycroft Mind, věnoval programovému managementu a portfolio managementu zaměřenému na vytváření sdílených hodnot pomocí systémů služeb akceptujících tzv. holistické zpracování událostí. Daniel Kutáč, Senior Sales Engineer InterSystems, provedl účastníky Symposia novým sjednoceným portálem produktů InterSystems a v praktické prezentaci se zaměřil na předvedení nové funkčnosti Ensemblu pro ještě snadnější práci s virtuálními dokumenty, zejména pak se soubory používajícími XML notaci obsahu. S multidimenzionálními výrazy MDX, které slouží jako dotazovací jazyk pro OLAP databáze, seznámil posluchače Štefan Havlíček, Sales Engineer InterSystems.


Na konferenci tradičně navázalo sportovní odpoledne a Symposium bylo zakončeno společenským večerem, v jehož úvodu zazněla v zámeckém Mramorovém sále díla Antonína Dvořáka v podání Tria ArteMiss.


Jednotlivé přednášky a fotografie ze Symposia InterSystems naleznete na adrese http://www.intersystems.cz/education/sympos11/1_sympos11.html


O společnosti InterSystems
Společnost InterSystems patří mezi světové lídry v oblasti softwaru pro propojenou zdravotní péči. Sídlí v Cambridge v americkém státě Massachusetts a má pobočky ve 23 zemích. InterSystems dodává pokročilé softwarové technologie pro převratné aplikace. InterSystems Caché® je vysoce výkonná objektová databáze, která umožňuje vytvářet rychlejší
a škálovatelnější aplikace. InterSystems Ensemble® je platforma pro hladkou integraci a vývoj propojitelných aplikací. InterSystems HealthShare™ je platforma pro nejrychlejší vývoj regionálních a celostátních zdravotnických informačních systémů. InterSystems DeepSee™ je software, který do transakčních systémů přidává vestavný nástroj pro podnikovou inteligenci (business intelligence) fungující v reálném čase, což umožňuje činit lepší rozhodnutí spojená s řízením firmy. InterSystems TrakCare™ je pokročilý webový informační systém pro propojenou zdravotní péči, s nímž lze rychle využívat výhod elektronických záznamů o pacientech. Více informací naleznete na InterSystems.com.
Kontakt:

Zuzana Záhorová
Key Account Manager
zuzana.zahorova@pram.cz
www.pram.cz
224913003


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 1. 7. 2011 10:38
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: PRAM Consulting s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PRAM je agenturou s působením na českém a slovenském trhu, která nabízí téměř desetileté zkušenosti v oblasti PR, marketingu a podpory prodeje. Pomáhá obchodním partnerům nejen s prosazováním značky na trhu a s podporou prodeje jejich výrobků, ale také s mediální podporou a s organizováním akcí firemních, společenských či školení. Společnost PRAM se dále zabývá oblastí produkce, tisku, mediálního plánování, nákupu reklamy a výrobou reklamních předmětů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.