DESATERO PŘED ODJEZDEM NA DOVOLENOU | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


DESATERO PŘED ODJEZDEM NA DOVOLENOU


Dovolená ve dvou může být velmi příjemným obdobím, plným odpočinku a radostných zážitků. Pokud se na ni ovšem dobře připravíte!

1. Domluvte se s partnerem včas. Od společné dovolené si možná každý z vás slibuje odlišné zážitky, a proto byste měli o svých přáních zavčas hovořit. Je zapotřebí si ujasnit, zda jedete spíš aktivně odpočívat a přitom poznávat jiné kraje nebo zaměřit fyzickou aktivitu na výkon.

2. Volte aktivní dovolenou. Tam, kde vás čekají sportovní zážitky, výlety a podobně, není moc prostoru na hádky, ani vytahování nedořešených problémů. Fyzická zátěž zvyšuje hladinu „hormonů dobré nálady“. Když pomineme spoustu spálených kalorií a zvýšenou fyzickou kondici, odmění se vám aktivně strávená dovolená i spoustou sportovních zážitků, pohledů do krásné krajiny či nově navázaných přátelství, jaká byste při slunění u vody jen těžko získali. Jízda na kole, trekking, nordic walking, plavání a jiné pohybové činnosti přinášejí mnoho příležitostí, jak se uvolnit a vyplavit nahromaděný stres.

3.Vyberte si míru dobrodružství, které jste ochotni podstoupit. Záleží na tom, jestli dáte přednost pohodové letní vodní turistice, nebo strávíte dovolenou na kolech či s batohem na zádech na horách a kopcích.

4. Zvolte kompromis v míře zátěže. Zatímco muži mají větší fyzickou výdrž i ambice, ženy tolik nemusejí vydržet. V takovém případě je lepší jet se skupinou, která se může někdy podle výkonnosti rozdělit. Není to nic špatného, jet jeden den s někým jiným, než s partnerem. Pokud se zrovna necítíte v té nejlepší fyzické kondici, neriskujte zbytečně natažení svalů, přetržení šlach či poranění končetin jen proto, že potřebujete okolí dokázat, že na to máte.

5. Dohodněte si program. Jestliže nejedete s cestovní kanceláří, proberte, co koho z vás láká, kolik chcete utratit a co každý z vás očekává. Přílišné plánování může být svazující a neurotizující, proto dejte také prostor improvizaci – může se změnit počasí, nebo vás mohou zaskočit jiné nečekané potíže, ale každá situace je řešitelná a věřte tomu, že po návratu domů se každému zádrhelu zasmějete.

6. Připravte svůj pohybový aparát! Fyzická zátěž vyžaduje určitou přípravu. Není dobré se ze sedavého zaměstnání vrhnout do velkých sportovních výkonů. Tělo byste měli udržovat v kondici alespoň dvakrát týdně, abyste pak mohli bez větších potíží absolvovat kilometry na kole, nebo treky. Do zavazadla přidejte zejména přípravky, které uleví vašemu pohybovému aparátu. Není od věci mít po ruce masážní emulze na prokrvení před fyzickou zátěží a také přípravky na akutní projevy bolesti. Většina lidí při bolesti svalů nebo kloubů sahá hned po analgetikách - řeší tak důsledek, ne příčinu a navíc zatěžuje ledviny a játra. Je mnohem lepší aplikovat na postižené místa gel, který analgetika obsahuje, například osvědčený Dolgit gel - velmi dobře se vstřebává a jeho účinná látka Ibuprofen proniká kůží přímo do centra bolesti a přinese vám úlevu už po dvaceti minutách. Rozhodně ho nezapomeňte přibalit. Bolest můžete tlumit také léky s obsahem Ibuprofenu (např. Apo Ibuprofen).

7. Pozor na změnu režimu. Už samotná změna každodenního zaběhlého režimu znamená něco zcela mimořádného. V běžném roce máte takzvaně strukturovaný čas. Vstáváte v určenou dobu, běžíte do práce, řešíte chod domácnosti a fungování rodiny. Fyzicky aktivní dovolená vám v tomhle rozhodně pomůže mnohem víc, než písečná pláž a pobyt na jednom místě. Nezapomeňte na dovolené poslouchat své tělo!

8. Zkuste skutečně „vypnout“. Tedy doslova a do písmene: není dobré mít u sebe pracovní mobil ani notebook. Nezapomeňte, že neustále zvonící telefony, diáře přetékající záznamy a roztodivné kolize pracovních povinností dokázaly už vykopat hrob nejednomu páru..

9. Využijte příležitostí k oživení partnerského intimního života. Léto je obdobím aktivace organismu. Zejména muži jsou v létě více sexuálně stimulováni, protože ženská polovina lidstva letní vedra využívá k rafinovanému obnažování svých půvabů. Odpadá každodenní pracovní a dopravní stres, což nepochybně může zlepšit sexuální podnikavost i sexuální prožívání.

10. Nechte se příjemně překvapit. Nejlepší je, když se místo příliš velkých očekávání necháte na místě dovolené příjemně překvapit. Vždyť většina z vás si dopřeje dovolenou jednou v roce, tak proč si jí raději plnými doušky neužít se vším, co přinese?

Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 16. 6. 2011 12:30
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Promed (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.