Den otevřených dveří ve Vědeckotechnickém parku | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Den otevřených dveří ve Vědeckotechnickém parku


STÁHNOUT DOD VTP 1.jpg (maximální velikost 0,5 MB)

Dny otevřených dveří, které proběhly ve dnech 21. – 23. 10. a 29. – 30. 10. 2014, uspořádala společnost VTP Roztoky a.s. ve spolupráci s Centrem vozidel udržitelné mobility (www.cvum.cz), které spadá pod ČVUT Fakultu strojní v Praze. Počet osob na tuto akci byl z bezpečnostních důvodů omezen na 15 na jednu denní skupinu. I přes toto omezení byl o akci velký zájem a ze 75 volných míst jich bylo obsazeno 51.

Společnost VTP Roztoky a.s. má 4 zaměstnance, kteří se starají o chod budovy a spokojenost nájemců jako je třeba Fakulta strojní ČVUT, Eaton Elektrotechnika, TÜV SÜD Czech a v neposlední řadě Inovacentrum ČVUT. Prozatím je tedy v budově téměř 100 lidí, kteří se věnují aplikovanému výzkumu a vývoji se širokým spektrem podpůrných služeb poskytovaných provozovatelem parku.
Budova VTP je tvořena jedním suterénním a čtyřmi nadzemními patry. V suterénu je technické zázemí pro provoz budovy a laboratoří. V prvním a druhém patře je v současné době převážná část VTP připravena pro výzkum spalovacích motorů, vozidel, převodovek, elektrických přenosů a hybridů, palivových článků a rychloběžných strojů. Zbylá dvě poslední patra jsou vybavena jako kancelářské prostory.
Provoz budovy je pro okolí naprosto neškodný. Šíření hluku z laboratoří je díky konstrukční technologii, takzvanému „domu v domě“, eliminováno a hluk je zcela uzavřen v laboratořích. V laboratořích, kde jsou pro zkoušení motorů využívány pohonné hmoty, je několik detekčních systému pro zamezení vzniku požáru. Pokud by však k požáru v motorových laboratořích přeci jed došlo, pak je zde samočinné hasicí zařízení, které je schopné případný požár do 1,5 minuty uhasit. Zásoba pohonných hmot je v dvouplášťové nádrži, kde je hlídán případný pokles tlaku a sebemenší rozdíl oproti standardnímu tlaku toto palivové hospodářství okamžitě odstaví z provozu. Vše je tedy dokonale hlídáno a pravidelně se provádějí všechny servisní činnosti a revizní kontroly.
Exkurze zaznamenaly u návštěvníků velký úspěch a s ohledem na to plánuje společnost VTP Roztoky a.s. opět ve spolupráci s Centrem vozidel udržitelné mobility, další akce nejen pro místní obyvatele.
Kontakt:

Petra Holá
Specialista marketingu
holla@trigema.cz
www.trigema.cz
736524650
227355244


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 19. 11. 2014 9:56
Kategorie: Energetika a průmysl
Název zdroje: Trigema a.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Holding společností se zaměřením na stavební výrobu, development, správu nemovitostí a facility management, kongresovou turistiku a cestovní ruch, vědu a výzkum.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.