Den otevřených dveří v lomu Mokrá | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Den otevřených dveří v lomu Mokrá


V rámci mezinárodní vědecko - vzdělávací soutěže Quarry Life Award, jejímž pořadatelem je v České republice společnost Českomoravský cement a Českomoravský štěrk, proběhl 13. února 2012 v lomu Mokrá již druhý Den otevřených dveří.

I přes mrazivé počasí se v lomu sešla početná skupina zájemců z řad studentů i vědeckých pracovníků. Exkurze byla zahájena důležitými organizačními pokyny k soutěži Quarry Life Award. Poté se účastníci dozvěděli zajímavé informace o historii lomu až po jeho současnost.

Samotná prohlídka lomu začala v jeho východní části – Břidla, která je vhodným místem pro sanační a rekultivační práce. Dále exkurze pokračovala kolem retenční nádrže přes místa vytěžených prostor směrem na vyhlídku lomu – Střed. Z této oblasti skupinka směřovala přes botanicky významnou lokalitu – Mezi Lomy, po páteřové komunikaci zpět k administrativním budovám lomu. V průběhu celé trasy probíhala živá diskuze na téma biodivezita.

Cílem této akce bylo seznámit potenciální soutěžící Quarry Life Award s oblastmi lomu Mokrá a usnadnit jim tak výběr vhodného tématu pro soutěžní projekt.
Soutěž Quarry Life Award v České republice vyhlašují společnosti Českomoravský cementem, a.s. nástupnická společnost a Českomoravský štěrk, a.s. Účastnit se mohou studenti a výzkumní pracovníci. Snahou této soutěže je podpora ekologie a biodiverzity v těžebním průmyslu.Tisková zpráva
V Mokré, 13. února 2012
Kontakt:

Kateřina Koudelková
Brand manager
katerina.koudelkova@cmcem.cz
www.cmcem.cz
420544122336


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 14. 2. 2012 9:38
Kategorie: Životní prostředí
Název zdroje: Českomoravský cement, a.s. nástupnická společnost (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Českomoravský cement je největším výrobcem cementu v ČR a je součástí nadnárodní skupiny HeidelbergCement. Svým zákazníkům nabízí klasické cementy portlandské, struskové, s vápencem, se zvýšenou síranovou odolností a cementy pro cementobetonové kryty vozovek. Nově nabízí portlandské směsné cementy s nižší energetickou náročností na výrobu. Pro výstavbu úsporných a k životnímu prostředí šetrných staveb uvádí na trh inovativní produkty TioCem a ThermoCem.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.