Den mozku a týden trénování paměti také v Třebíči | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Den mozku a týden trénování paměti také v Třebíči


Třebíč - Nezáleží na tom, kolik vám je let. Mozek se dá trénovat v každém věku. Právě tohle je hlavním sdělením Dne mozku, který připadá na 11. března.

Od pondělí 14. března pak začíná Národní týden trénování paměti. V Třebíči se uskuteční rovnou tři přednášky a tréninky. V pátek 11. března (Den mozku) od 13 do 18 hodin si budou moci lidé vyzkoušet nejmodernější přístroje na trénink mozku, a to v neurolaboratoři Brain2win v ulici L. Pokorného 24/28. V úterý 15. března v 17 a v sobotu 19. března v 10 hodin se v Informačním centrum pro mládež (na třebíčském vlakovém nádraží) budou konat přednášky s praktickým tréninkem paměti. Povede je psycholog Zdeněk Krpoun a trenérka mozku Eva Fruhwirtová.
V rámci Národního týdne trénování paměti se uskuteční po celé republice desítky přednášek.„ Vše, co děláme, vzniká v hlavě. Naše nápady, představy, ale i předsudky a domněnky. Dokonce je hlava tak mocná, že může za naši trému, stres a podrážděnost. Ale také umí vytvářet rakety, které létají do vesmíru. Lidé se naučili ovládat stroje a dokonce měnit přírodu, podceňují však to nejdůležitější – svůj mozek,“ zamýšlí se trenérka paměti Brain2win Eva Fruhwirtová a dodává, že Den mozku i týden trénování paměti má lidem připomenout, že základem pro spokojený život je mentální kondice.

Tréninkem se obnovují mozkové buňky. Stačí vědět, jak na to
Mozek doslova potřebuje trénink. A trénovat se dá v každém věku. Paměť, koncentrace, prostorová představivost, rychlost přenášení informací, řešení problémů, logické uvažování, verbální vyjadřování, relaxace – to vše se dá trénovat. „Mozek je jako sval, když ho posilujete, můžete se na něj spolehnout,“ potvrzuje trenérka Fruhwirtová. Aktuální vědecké studie potvrzují, že mozek se dá trénovat, stejně jako tělo. Už dávno neplatí, že se musíme smířit s tím, že nám během života odumírají miliony mozkových buněk a my s tím nic nenaděláme. Mozek je neuroplastický, neurony lze obnovovat a vytvářet mezi nimi nové a trvalé spoje. Tréninkem mozku může každý zvýšit kvalitu svého života a udržet kognitivní schopnosti, které v průběhu života ztrácíme. „Zlepšení funkce mozku ovlivňuje nejen inteligenční kvocient, ale také emoční a sociální inteligenci. Trénink je vhodný pro každého, ať už se jedná o dítě, dospělého nebo seniora. Vše, co v životě děláme a co se učíme, ovlivňuje nervové propojení mozku,“ vysvětluje psycholog Brain2win Zdeněk Krpoun.

V Třebíči vzniklo centrum trénování mozku v roce 2013 jako pobočka první české neurolaboratoře v Hradci Králové. V letošním roce rozšiřuje své služby s příchodem psychologa Zdeňka Krpouna. V březnu Brain2win otevírá další pobočku v Praze v Centru Petra Havlíčka, výživového specialisty.

Seznam přednášek a tréninků v rámci Národního týdne trénování paměti: http://bit.ly/1ODHWRY
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 3. 3. 2016 12:53
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.