Dálniční poplatky některých zemí mohou být v rozporu s pravidly EU | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Dálniční poplatky některých zemí mohou být v rozporu s pravidly EU


Brusel/Praha – Některé evropské země si nastavují poplatky takovým způsobem, že nedávají kupujícím větší možnost volby podle jejich potřeb. Příkladem je Slovinsko, které nabízí pouze týdenní a měsíční známky. Ti, kteří jsou na deset dní, si musí koupit známku na celý měsíc, přestože zemí pouze dvakrát projedou.

„Podle mého názoru by měla být uživatelům dálnic dána větší možnost volby,“ říká Zdechovský. „Politika některých zemí navíc může být v rozporu s volným pohybem osob v rámci EU. Požádal jsem proto Evropskou komisi o vysvětlení, zda jsou odlišné podmínky při výběru dálničních poplatků v souladu s volným pohybem osob v rámci EU,“ popisuje europoslanec svůj zamýšlený postup v této záležitosti.

Na prvním místě musí být práva spotřebitelů
„Práva spotřebitelů, v tomto případě řidičů, by měla být na prvním místě. Pro usnadnění volného pohybu osob v prostoru EU a sjednocení podmínek by bylo mnohem lepší, kdyby byla nastavena jednotná evropská pravidla v rámci společného trhu,“ vysvětluje Zdechovský, proč se obrátil na Evropskou komisi.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 7. 10. 2014 11:05
Kategorie: Auto-moto
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.