D-Link ve střední a východní Evropě – vyhlídky na rok 2012 | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


D-Link ve střední a východní Evropě – vyhlídky na rok 2012


D-Link je stále v pohybu: konsolidovaná distribuce, IP úložiště, digitální domácnost a cloud computing jsou hlavní oblasti

Praha, 22. února 2012 – D-Link vykázal za rok 2011 celosvětový roční obrat přibližně 1,1 miliardy USD, což představuje nárůst o 3,1 procenta. V roce 2012 se bude tato společnost věnovat změnám na trhu IT, zejména pak integrovaným distribučním kanálům.

V reakci na změny chování spotřebitelů D-Link reorganizuje prodejní týmy v několika zemích a vytváří obchodní týmy zaměřené na více prodejních kanálů. Aktuálně se jedná o Německo, Rakousko a Švýcarsko. Z technologického hlediska se profesionální sféra bude zaměřovat na IP úložiště dat a soukromá sféra na digitální domácnost. V obou případech jsou v plánu produkty podporující cloud a také nové cloudové služby.

„Věříme, že flexibilita spolu s prezentací špičkových technologií a jejich implementace v našich produktech přispívá velkou měrou k úspěchu naší společnosti. Jsme proto optimističtí a předpovídáme na rok 2012 ještě vyšší růst prodeje, než v roce 2011,“ říká Aleš Pícl, ředitel společnosti D-Link Česká republika, Slovensko a Bulharsko.

Progresivní síťová řešení pro firmy, digitální domácnosti a cloud
Z technického hlediska budou v roce 2012 stát v centru pozornosti IP úložiště dat. Trh B2B se zaměří na optimalizaci existujících úložných řešení přechodem z Direct Attached Storage (DAS) na NAS (Network Attached Storage) nebo SAN (Storage Area Network), a na virtualizaci či přemístění celého úložiště nebo jednotlivých zálohovacích aplikací do cloudu.

To se týká i soukromé sféry, kde je kladen důraz na velmi výkonné NAS systémy. Rozšíření stávající produktové řady o routery, přístupové body a kamery pro cloudové prostředí umožňuje společnosti D-Link nabídnout uživatelům flexibilní přístup k domácí síti a všem datům bez ohledu na použité koncové zařízení. Připraveny jsou také další cloudové služby prostřednictvím portálu mydlink a možnosti ukládání video streamů do cloudu.

Zvýšené využívání širokopásmového připojení vede také k větší distribuci video obsahu a používání sociálních mediálních platforem. Z toho budou vycházet i nové požadavky na oblast inteligentní domácnosti. D-Link tak klade důraz na technologie, jako jsou PowerLine a Gigabit Wi-Fi. Nárůst využívání šířky pásma, podpořený rozšířením vysokorychlostního připojení přes mobilní sítě (LTE, které se v ČR teprve testují), zvyšuje také poptávku po IPv6 službách a produktech.

Další oblastí zájmu je rychle rostoucí segment IP dohledu. Cílem společnosti D-Link je rozšíření firemních řešení, zejména v oblasti dohlížecích a monitorovacích video systémů. V plánu jsou také síťové videorekordéry, IP kamery, převodníky videa a snadno ovladatelný software pro práci s videem.

Pro více informací o společnosti D-Link, prosím, navštivte www.dlink.cz nebo www.facebook.com/dlinkcz.

Kontakt:

Stanislav Přibyl
Key Account Manager
stanislav.pribyl@pram.cz
224913000


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 22. 2. 2012 16:12
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: PRAM Consulting s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PRAM je agenturou s působením na českém a slovenském trhu, která nabízí téměř desetileté zkušenosti v oblasti PR, marketingu a podpory prodeje. Pomáhá obchodním partnerům nejen s prosazováním značky na trhu a s podporou prodeje jejich výrobků, ale také s mediální podporou a s organizováním akcí firemních, společenských či školení. Společnost PRAM se dále zabývá oblastí produkce, tisku, mediálního plánování, nákupu reklamy a výrobou reklamních předmětů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.