D-Link uvádí na trh USB 3.0 hub s vysokou rychlostí | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


D-Link uvádí na trh USB 3.0 hub s vysokou rychlostí


Nový USB 3.0 rozbočovač je až 10 krát rychlejší než USB 2.0 huby, snižuje čas přenosu HD filmu z 12 minut na 70 sekund a přináší spoustu dalších funkčních výhod

Praha, 3. srpen 2011 – Společnost D-Link uvedla na trh další novinku mezi produkty pro digitální domácnost. Vysokorychlostní 4-portový USB 3.0 hub propojí počítač s USB 3.0 zařízeními nové generace, jako jsou tiskárny, video kamery a externí pevné disky, rychlostí vyšší než kdykoli dříve.

„Dlouhé čekání na sdílení digitálního obsahu o velkých velikostech může být pro spotřebitele frustrující. Moderní digitální domácnosti poptávají zařízení pro rychlý přenos dat umožňující rychlé sdílení videí, fotografií a dalších druhů dat. DUB-1340 šetří uživatelům spoustu času, který je v dnešní době stále cennější,“ říká Aleš Pícl, ředitel společnosti D-Link pro Českou republiku, Slovensko a Bulharsko.

D-Link DUB-1340 je vybaven technologií dle nového standardu USB 3.0, který přenáší data rychlostí dosahující až 4,8 GB/s. Je tedy 10 krát rychlejší než zařízení vybavené standardem USB 2.0. To umožňuje například přenos HD filmu na externí disk během 70 sekund.

Nový rozbočovač pracuje s jakýmkoliv USB zařízením a je zpětně kompatibilní se zařízeními odpovídajícími normám USB 1.0, USB 2.0, OHCI (Open Host Controller Interface) a EHCI (Enhanced Host Controller Interface).

DUB-1340 je možné propojit do kaskády s dalšími USB 3.0 rozbočovači. Pomocí 42 uzlů lze do hvězdy zapojit až 127 USB zařízení. Nový produkt umí pracovat bez externího napájení, což z něj může činit přenosný rozbočovač, anebo naopak díky připojení k napájecímu zdroji může napájet ostatní USB zařízení. Tento model má navíc nižší spotřebu energie než jeho předchůdci.

DUB-1340 bez problémů funguje s operačními systémy Windows, Mac nebo Linux, čímž jsou vyřešeny problémy s kompatibilitou a zařízení je tak automaticky detekováno i nainstalováno do počítače.
Pro více informací o společnosti D-Link, prosím, navštivte www.dlink.cz nebo www.facebook.com/dlinkcz.


O společnosti D-Link
D-Link je jedním z předních světových poskytovatelů síťové infrastruktury, který dodává inovativní, vysoce výkonné a intuitivní produkty pro podniky i spotřebitele. Již 25 let D-Link navrhuje, vyvíjí a vyrábí síťová a bezdrátová řešení, síťová úložiště dat a zařízení pro IP dohled, které získaly několik ocenění. D-Link nabízí své rozsáhlé řady síťových produktů pro organizace a spotřebitele, globální sítě partnerů a poskytovatele služeb. D-Link si uvědomuje význam přístupu, správy, zabezpečení, sdílení dat a tvorby digitálního obsahu. Je průkopníkem mnoha IP technologií dodávaných do plně integrovaných digitálních domácností a přináší cenné zkušenosti do podnikových sítí. Pro více informací navštivte www.dlink.cz a stránku na sociální síti Facebook www.facebook.cz/dlinkcz.
Kontakt:

Stanislav Přibyl
Key Account Manager
stanislav.pribyl@pram.cz
224913000


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 3. 8. 2011 13:51
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: PRAM Consulting s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PRAM je agenturou s působením na českém a slovenském trhu, která nabízí téměř desetileté zkušenosti v oblasti PR, marketingu a podpory prodeje. Pomáhá obchodním partnerům nejen s prosazováním značky na trhu a s podporou prodeje jejich výrobků, ale také s mediální podporou a s organizováním akcí firemních, společenských či školení. Společnost PRAM se dále zabývá oblastí produkce, tisku, mediálního plánování, nákupu reklamy a výrobou reklamních předmětů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.