D-Link představuje TV adaptér DHD-131 MainStage™ | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


D-Link představuje TV adaptér DHD-131 MainStage™


Nový adaptér propojí notebook s televizorem pomocí bezdrátové technologie Intel® WiDi

Praha, 5. ledna 2012 – D-Link, síťový expert na digitální domácnosti, představuje TV adaptér DHD-131 MainStage™, díky kterému si budete moci užít skutečnou zábavu. Adaptér byl vyvinut speciálně pro použití technologie Intel® Wireless Display (WiDi). Umožňuje uživatelům bezdrátově streamovat obsah z notebooku na TV nebo projektor do vzdálenosti až 10 metrů, dokonce i přes zeď. Do televizoru připojeného přes HDMI port je možné streamovat filmy, včetně videí s ochranou proti kopírování, jako jsou například z DVD a Blu-ray disky, hudební videoklipy nebo obsah pracovní plochy ve špičkové HD kvalitě spolu s 5.1 digitálním prostorovým zvukem. I když nemáte televizor s HDMI připojením, nemusíte o kvalitní zvuk přijít. Optický výstup (S/PDIF) na adaptéru MainStage™ zajistí bezztrátové přehrávání zvuku přes audio aparaturu. Obraz lze přenášet také přes AV kabel.

DHD-131 je určen pro lidi, kteří si chtějí pohodlně posedět a bavit se sledováním svých oblíbených filmů, online seriálů a dalších videí v HD kvalitě. Bezdrátové streamování přes WiDi je přínosem i pro profesionální uživatele, kteří jej mohou využít například pro přenos obrazu do displejů ve vitrínách obchodů nebo pro promítání prezentací.

Podělte se: Snadné sdílení dat a vestavěný konektor pro SD kartu
Adaptér DHD-131 MainStage™ umožňuje využívat obrazovku televizoru například pro surfování po internetu, posílání e-mailů nebo sledování videí na YouTube. Tato novinka od společnosti D-Link vysílá obrazový a zvukový signál z notebooku přes Wi-Fi síť do TV nebo projektoru. Jediným požadavkem je, aby notebook podporoval technologii Intel® WiDi. Rozlišení Full HD 1080p zaručuje čistou a ostrou reprodukci obrazu a také plnou podporu prostorového zvuku Dolby Surround. Pokud nemáte v obýváku HD televizor, můžete přehrávat zvuk ve stejné kvalitě také přes S/PDIF výstup na audio systému. Při přenosu přes adaptér MainStage™ nedělá žádné problémy ani souběžné používání různých programů – můžete poslouchat hudbu, streamovat filmy na TV, číst e-maily nebo chatovat a nijak to nenaruší vaše multimediální zážitky.
Instalace adaptéru DHD-131 v kanceláři nebo doma je velmi snadná. Adaptér funguje na principu Plug-and-Play, takže jej stačí připojit k televizoru nebo projektoru přes HDMI nebo standardní AV kabel. Při zapnutí bude automaticky detekován počítačem. Před prvním použitím adaptéru je třeba zadat zobrazený čtyřmístný PIN kód.

Dostupnost a cena
TV adaptér MainStage™ pro Intel Wireless Display je již k dostání v maloobchodních prodejnách. Doporučená maloobchodní cena je 2 170 Kč (bez DPH).

TV adaptér DHD-131 MainStage™ – Přehled hlavních vlastností
• Frekvenční pásmo: 2,4 GHz nebo 5 GHz
• Podporuje obsah na HDCP Blu-ray a DVD
• Konektory pro HDMI, kompozitní videosignál, analogový cinch pro audio a optický S/PDIF
• Podpora Full HD (1080p), obrazová frekvence 30 fps (snímků za sekundu)
• Doba zpoždění cca 500 ms
• Prostorový zvuk 5.1 kanálů
• Komprese H.264
• Zabezpečení Wi-Fi přenosu pomocí WPA a WPA2 šifrování
• Podpora 25 národních jazyků

Pro více informací o společnosti D-Link, prosím, navštivte www.dlink.cz nebo www.facebook.com/dlinkcz.
Kontakt:

Stanislav Přibyl
Key Account Manager
stanislav.pribyl@pram.cz
224913000


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 6. 1. 2012 13:57
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: PRAM Consulting s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PRAM je agenturou s působením na českém a slovenském trhu, která nabízí téměř desetileté zkušenosti v oblasti PR, marketingu a podpory prodeje. Pomáhá obchodním partnerům nejen s prosazováním značky na trhu a s podporou prodeje jejich výrobků, ale také s mediální podporou a s organizováním akcí firemních, společenských či školení. Společnost PRAM se dále zabývá oblastí produkce, tisku, mediálního plánování, nákupu reklamy a výrobou reklamních předmětů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.