D-Link: Nový bezdrátový router 2-v-1 vloží internet do každé elektrické zásuvky | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


D-Link: Nový bezdrátový router 2-v-1 vloží internet do každé elektrické zásuvky


DHP-1565 snadno vytvoří vysokorychlostní bezdrátovou síť i datovou síť přes elektrické zásuvky

Praha, 11. ledna 2012 – D-Link rozšiřuje svoji nabídku zařízení řady Powerline (pro datovou síť po elektrickém vedení). Novinkou je bezdrátový N gigabitový router DHP-1565 doplněný o funkci Powerline. V jednom zařízení spojuje výhody vysokorychlostní bezdrátové sítě a možnost šíření dat po elektrické síti. DHP-1565 dokáže přenášet data rychlostí až 1000 Mb/s po datových kabelech a až 300 Mb/s bezdrátově. Novinkou je možnost přenášet data i přes zásuvky elektrického vedení, a to rychlostí až 500 Mb/s, což je plně dostačující pro přehrávání filmů v HD kvalitě pro několik uživatelů zároveň, nebo hraní on-line her.

D-Link představuje také nový adaptér DHP-P500AV, který je zapotřebí pro datovou komunikaci přes elektrické vedení. Jedná se o redukci pro připojení datového kabelu, která se v požadovaném místě zasune do elektrické zásuvky. Adaptér komunikuje stejnou rychlostí (500 Mb/s) jako nový router a tvoří ideální kombinaci pro využití elektrické sítě k přístupu na internet.

Obě zařízení jsou určena pro uživatele, kteří nemohou kvůli stavebním konstrukcím budov používat pouze Wi-Fi připojení, mají nedostatek datových zásuvek nebo chtějí jednoduše využít všudypřítomné elektrické zásuvky. Nový univerzální router DHP-1565, adaptér DHP-P500AV a také sada se dvěma adaptéry DHP-P501AV jsou k dostání od ledna 2012.

Dva v jednom: Router D-Link DHP-1565
DHP-1565 je bezdrátový gigabitový router a Powerline adaptér v jednom zařízení. Lze jej používat jako router i jako bezdrátový přístupový bod. V režimu routeru zajišťuje připojení k internetu a jeho sdílení se všemi zařízeními v sítí přes ethernetový kabel, Wi-Fi nebo elektrickou síť. V režimu přístupového bodu dokáže DHP-1565 bezdrátově připojit libovolné koncové zařízení, například notebooky, herní konzole i tiskárny.

Vestavěný mediální server perfektně spolupracuje s přehrávači médií, PC a herními konzolemi a zajišťuje plynulé streamování HD filmů nebo on-line hraní. Funkce SharePort™ Plus umožňuje přes USB port připojit externí pevný disk a sdílet společná data, například hudbu, fotografie nebo dokumenty, anebo sdílet další připojená zařízení, jako například tiskárny.

Zabezpečení jedním tlačítkem
Zabezpečovací funkce na DHP-1565 lze aktivovat pouhým stisknutím tlačítka. Komunikace po elektrické síti je chráněna šifrováním AES, což znemožňuje neoprávněný přístup jiným osobám pomocí připojení přes jiný adaptér. O ochranu Wi-Fi přenosu se starají standardní šifrovací funkce, jako jsou WEP, WPA a WPA2 a zabezpečovací funkce pro jednoduché nastavení WPS. Potenciální útoky ze strany internetu pak odvrací integrované aktivní firewally (SPI a NAT).

Adaptér pro vysokorychlostní síť po elektrickém vedení
Instalace adaptéru DHP-P500AV je snadná. Stačí jej zapojit do libovolné elektrické zásuvky. Uživatelé sítě přitom nepřijdou o možnost napájet z této zásuvky jiné elektrické zařízení. Na čele adaptéru je umístěna další elektrická zásuvka, a proto lze připojované zařízení, například notebook, napájet přímo přes něj.

Kompatibilita a ochrana životního prostředí
Bezdrátový router DHP-1565 i adaptér DHP P500AV jsou zpětně kompatibilní s jinými Powerline adaptéry a podporují velmi využívaný standard HomePlug AV. Zároveň jsou navrženy tak, aby byly energeticky úsporné. To je zajištěno vyzkoušenými a osvědčenými technologiemi D-Link Green, jako je například časový rozvrh provozu Wi-Fi sítě, který umožňuje zapínat a vypínat bezdrátovou síť v nastavených časech. Úsporná funkce PCL (Power Line Communication) zase šetří energii tím, že deaktivuje spojení na elektrickém vedení, když není u LAN nebo Wi-Fi zaznamenána žádná aktivita. Do klidového režimu jsou automaticky přepínány i nepoužívané LAN porty.

Router DHP-1565 – přehled hlavních vlastností:

• Bezdrátový přenos rychlostí až 300 Mb/s
• Přenos rychlostí až 500 Mb/s přes elektrický rozvod, kompatibilní se všemi standardními HomePlug AV Powerline adaptéry
• Dva provozní režimy: router nebo přístupový bod (AP)
• Rozhraní: 4x gigabit LAN port, 1x gigabit Mb/s WAN port a 1x USB 2.0 port
• Snadné zabezpečení přenosu dat pomocí WPS (stisknutím tlačítka a zadáním PIN kódu)
• Snadné sdílení připojených zařízení díky funkci SharePort™ Plus
• IPv6 Ready


Adaptér DHP-P500AV a sada adaptérů DHP-P501AV – přehled hlavních vlastností:

• Rychlost přenosu dat až 500 Mb/s přes domovní elektrický rozvod (síť Powerline)
• Možnost napájení jiných zařízení díky vestavěné elektrické zásuvce (v případě průchozího adaptéru)
• Řízení šířky pásma podle priority dat: Funkce QoS pro perfektní streamování videa
• Kompatibilita se standardem IEEE 1901 a dalšími adaptéry podle standardu HomePlug AV

Dostupnost a cena

Bezdrátový N Powerline router DHP-1565 je k dostání od ledna a stojí 3 640 Kč (bez DPH). Powerline adaptér DHP-P500AV a sada dvou adaptérů DHP-P501AV jsou k dostání za cenu 1 700 Kč, respektive sada za 3 210 (bez DPH).

Pro více informací o společnosti D-Link, prosím, navštivte www.dlink.cz nebo www.facebook.com/dlinkcz.
Kontakt:

Stanislav Přibyl
Key Account Manager
stanislav.pribyl@pram.cz
224913000


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 11. 1. 2012 15:39
Kategorie: Auto-moto
Název zdroje: PRAM Consulting s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PRAM je agenturou s působením na českém a slovenském trhu, která nabízí téměř desetileté zkušenosti v oblasti PR, marketingu a podpory prodeje. Pomáhá obchodním partnerům nejen s prosazováním značky na trhu a s podporou prodeje jejich výrobků, ale také s mediální podporou a s organizováním akcí firemních, společenských či školení. Společnost PRAM se dále zabývá oblastí produkce, tisku, mediálního plánování, nákupu reklamy a výrobou reklamních předmětů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.