Czech Property Investments (CPI) uvádí na kapitálový trh prostřednictvím J&T Banky podnikové dluhopisy | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Czech Property Investments (CPI) uvádí na kapitálový trh prostřednictvím J&T Banky podnikové dluhopisy


Realitní společnost Czech Property Investments, a.s. (CPI) dnešním vydáním korunových dluhopisů završuje změny ve struktuře financování v celkovém objemu 4 miliard korun. Prostřednictvím J&T BANKY dnes uvádí na trh dvoumiliardovou korunovou emisi se sedmiletou splatností, která následuje po sedmiletých a tříletých dluhopisech v objemu 70 a 10 milionů euro nabízených od minulého týdne.

Korunové dluhopisy s nominální hodnotou ve výši 1 Kč, nesou pohyblivý úrokový výnos stanovený dle úrokové sazby 6M PRIBOR +6,50 % p.a.. Eurové dluhopisy s nominální hodnotou 500 EUR jsou úročeny se stejnou marží ve výši 6,5 % nad 6M EURIBOR. Všechny tři nové emise jsou kótovány na Burze cenných papírů Praha.

„Prostředky z emise dluhopisů použijeme na rozvoj stávajících projektů a zčásti na refinancování krátkodobých závazků. Jde o alternativní zdroj k bankovnímu financování. Z našeho pohledu je důležité diverzifikovat nejen skladbu portfolia a činností společnosti, ale také zdroje financování,“ říká Zdeněk Havelka, generální ředitel Czech Property Investments.

Úrokový výnos všech nových dluhopisů CPI je splatný pololetně vždy v březnu a září příslušného roku. Výše úrokové sazby pro první výnosové období do září letošního roku je stanovena na 8,02 % p.a. u korunových dluhopisů a na 7,63 % u eurových. Jednokorunová nominální hodnota korunových dluhopisů, podle stávající daňové legislativy, efektivně osvobozuje české fyzické osoby od srážkové daně z úroků.

„Nové dluhopisy CPI představují atraktivní příležitost spojující financování diversifikovaného portfolia českých a slovenských nemovitostí se zajímavým úrokovým zhodnocením. Pokud CPI bude naplňovat svoje strategické a finanční cíle, dá se očekávat, že případné další emise dluhopisů budou nabízet nižší výnos než dnes,“ řekl Daniel Drahotský, ředitel Úseku Finanční trhy J&T Banky.

Emise dluhopisů pro Czech Property Investments, a.s., aranžovala akciová společnost J&T IB and Capital Markets. Hlavním manažerem a administrátorem emise je J&T BANKA, a.s., která zajišťuje úpis a obchodování.

CPI je přední českou realitní společností zabývající se developmentem, investicemi
a správou nemovitostí. V oboru realit má dvacet let zkušeností. Své aktivity rozvíjí v České
a Slovenské republice napříč všemi segmenty. Jen v loňském roce investovala CPI 16 miliard korun do nákupu nemovitostí jako např. Olympia Centra v Mladé Boleslavi a Teplicích, portfolio Family Center v České a Slovenské republice, logistický park Lozorno u Bratislavy nebo kancelářské portfolio PPF. Akviziční činnost doprovází také vlastní development v Čechách a na Slovensku, kde aktuálně figuruje zejména výstavba retail parků, rekonstrukce regionálních hotelů v Českých Budějovicích, Olomouci a Ostravě nebo výstavba kancelářského komplexu CPI City Center v Olomouci.

Více na ww.cpi.cz


Kontakt:

Michaela Winklerová
PR Manager
m.winklerova@cpi.cz
www.cpi.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 29. 3. 2012 12:19
Kategorie: Reality
Název zdroje: Czech Property Investments, a.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
CPI Group se na českém a slovenském realitním trhu pohybuje od roku 1991 a patří mezi přední domácí investory a developery. Hodnota aktiv činí 40 miliard korun (rok 2010). Své investiční aktivity rozvíjí v oblasti rezidenčních nemovitostí, kancelářských objektů, obchodních areálů, hotelů a logistických center. CPI Group je dnes s 12 600 byty druhým největším poskytovatelem nájemního bydlení v ČR. Skupina dále vlastní a spravuje stovky tisíc m2 obchodních ploch, přes 60 000 m2 nových kancelářských ploch, 17 hotelů se 7 500 lůžky a více jak 2 miliony m2 ploch určených pro průmyslovou výstavbu a skladování. Více informací o CPI Group naleznete na www.cpi.cz.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.