Čtyři kontejnery Šaolinu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Čtyři kontejnery Šaolinu


Hongkongský dok, 70. léta. Uprostřed místnosti připomínající sklad stojí náš hrdina, který se chce dát do učení k mistrovi Šaolinu. Ten se mu ovšem vysměje hned poté, co mu mladý učeň předvede jednoduchou pozici sokola. Rázem se z mistra Šaolinu stává krásná bojovnice v koženém oblečku, která chce nad hlavním hrdinou zvítězit.

Na zábavně informační stránky www.samosebou.cz, po dvou krátkých žánrových epizodách western a gangsterka, přichází další epizoda s názvem “Čtyři kontejnery Šaolinu.“ Jak název napovídá, v kung-fu si hlavní hrdina „zabojuje“ s mýtem, že na třídění odpadů v domácnostech je potřeba hodně místa. Mluvčí projektu Šárka Nováková vysvětluje: „V každém filmu se neotřelou formou vyvrací nějaký mýtus, který se kolem tématu třídění a recyklace odpadů nejčastěji vyskytuje.“

Také v tomto díle je téma třídění odpadů zasazeno nenásilnou formou. Jak říká mistr Šaolinu, je třeba si nejdříve utřídit myšlenky a pak je možné všechno, tedy i zařídit si třídění odpadů. Pro vše lze najít místo, a kdo říká, že nemá pro tříděný odpad v bytě žádný prostor, ten se jen vymlouvá.

V akčním díle kung-fu hraje Jana Stryková a to jako sexy bojovnice v koženém oblečku a k nepoznání zamaskovaný mistr Šaolinu Robert Nebřenský. Natáčení se přesunulo do temného hongkongského doku 70. let, a aby atmosféra třetí epizody byla opravdu dokonalá, všichni herci tu mluví plynnou mandarínštinou. Divákům vše ve stylu nedokonalého dabingu 80. let překládá odborník na čínštinu, zpěvák Ondřej Hejma, čímž se docílilo vtipného pojetí starých akčních filmů.

Pro natáčení se využilo techniky wire-fu, která se používá především v tradičních kung-fu filmech a mladší ročníky ji mohou znát například z filmu Kill Bill. Jedná se o techniku, kdy je herec navázán na laně ukotveném ve stropě a díky němu se může přesouvat vzduchem a imitovat tak kopy a salta. Přestože taková technika je fyzicky velmi náročná, herci se k tomu postavili jako opravdoví profesionálové, včetně Tomáše Měcháčka, který se stále zotavuje z nedávno prodělaného zranění šlachy na pravé ruce. Režie se ujal Petr Zahrádka.

Na novou epizodu s názvem „Čtyři kontejnery Šaolinu“, která je uváděna v rámci pětidílného seriálu o třídění, se můžete podívat už v pondělí 19. 9. na www.samosebou.cz. „Těmito krátkými filmy chceme poděkovat všem lidem, kteří třídí odpady, a chceme je povzbudit, aby v třídění pokračovali a nepodlehli nepravdivým mýtům. Ujišťujeme je, že to co dělají, je správné a potřebné.“ vysvětlila mluvčí projektu Šárka Nováková.
Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 19. 9. 2011 11:36
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: eko-kom (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.