CPR BAND ONDŘEJE PIVCE ZAHRAJE V PRAŽSKÉM ROXY V RÁMCI SÉRIE SPOTLIGHT FESTIVALU STRUNY PODZIMU! | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


CPR BAND ONDŘEJE PIVCE ZAHRAJE V PRAŽSKÉM ROXY V RÁMCI SÉRIE SPOTLIGHT FESTIVALU STRUNY PODZIMU!


Praha, 31. října 2011 --- Na koncertě CPR bandu, který se uskuteční 5. listopadu v pražském klubu Roxy v rámci série Spotlight festivalu Struny podzimu, vystoupí český varhaník Ondřej Pivec společně s bubeníkem Russelem Carterem (USA) a saxofonistou Karlem Růžičkou Jr. Jde o formaci, která již pravidelně hrává v New Yorku, v Čechách se však představí úplně poprvé. Název CPR band je hravou narážkou na hudebníky, kteří v něm hrají (Carter, Pivec, Růžička).

Hudba se ponese ve znamení chytlavého fusion: “Všechno, co hrajeme, jsou původní skladby, stylově většinou na pomezí funku, soulu a hip-hopu. Jelikož ale všichni tři pocházíme z jazzového světa, je to na zvuku kapely hodně znát. Karel má mimo tenoru i digitální saxofon, Russel má k bicím elektrické pady a já jsem „obložen“ syntezátory,” vyjádřil se k tomu Pivec.
A jak vlastně CPR band vznikl? „O triu klávesy / saxofon / bicí jsme s Karlem v NY mluvili skoro rok a půl, než jsme jej dali dohromady. S bubeníkem Russelem Carterem hraju každou středu v klubu amerických legionářů v Harlemu, a za ten rok a půl jsme se celkem dobře sehráli, takže když jsme dávali kapelu dohromady, oslovil jsem právě jeho.” vysvětlil Pivec.
Ondřej Pivec (27) je u nás známý především jako jazzový hráč na Hammondovy varhany pocházející z líhně jazzové konzervatoře a VOŠ Jaroslava Ježka, inspirovaný např. Samem Yahelem, Larrym Goldingsem, Jimmy Smithem a dalšími. Od roku 2009 žije v New Yorku, kde hraje nejen v tamních jazzových klubech, ale také v pravých černošských kostelech v Harlemu a na Coney Islandu, což se doposud žádnému evropskému hráči v této nástrojové kategorii nepovedlo. Za posledních pět let má na kontě přes 1000 koncertů po Evropě, a pod jeho jménem vyšel bezpočet CD i DVD.
Na sérii Spotlight se můžete kromě CPR bandu těšit i na vystoupení dalších hostů – Roberta Glaspera, Luboše Soukupa a Points, Davida Dorůžky, Vojty Dyka & En.dru, Ghostpoet a Soliloqui.
Kdy: 05. 11. 2011 od 19:30 hod. (oficiální začátek celého Spotlightu)
Kde: Klub ROXY (hlavní scéna), Dlouhá 33, Praha 1
Cena: 450 Kč (stání)

Více se dozvíte na stránkách pořadatele www.strunypodzimu.cz/spotlight nebo oficiálních stránkách Ondřeje Pivce www.ondrejpivec.com.
V případě zájmu o rozhovor či další informace o hudebníkovi kontaktujte prosím Dominiku Janigovou (e-mail: booking@ondrejpivec.com, tel.: 602 210 674).
Akreditace směřujte na Silvii Markovou (e-mail: press@strunypodzimu.cz, tel.: 604 748 699).
###
Kontakt:

Dominika Janigová
PR/marketing
booking@ondrejpivec.com
www.ondrejpivec.com
602210674


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 31. 10. 2011 13:21
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Ondrej Pivec (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Cesky jazzovy a gospelovy varhanik, hrac na Hammondovy varhany, zijici od roku 2009 v New Yorku.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.