CPI HOTELS expanduje na evropský trh, posílila o značku MAMAISON HOTELS & RESIDENCES | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


CPI HOTELS expanduje na evropský trh, posílila o značku MAMAISON HOTELS & RESIDENCES


STÁHNOUT Jan Kratina_CPI Hotels (2).jpg (maximální velikost 0,5 MB)

Praha / ČR, 7. července 2014 – Společnost CPI Hotels rozšiřuje své aktivity v České republice a nově vstupuje i na evropský trh. Portfolio jedné z největších tuzemských hotelových skupin se od 1. 7. 2014 rozrostlo o značku Mamaison Hotels & Residences, operující v České republice, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a Rusku.

Ke stávajícím 18 hotelům značek Buddha-Bar Hotels & Resorts, Clarion Hotels, Fortuna Hotels, Spa & Kur Hotels a Ubytovny.cz tak bude společnost CPI Hotels nově provozovat hotely Mamaison v Praze a Ostravě – Mamaison Hotel Riverside Prague, Mamaison Residence Belgická Prague a Mamaison Business & Conference Hotel Imperial Ostrava. Pod manažerskou správu CPI Hotels bylo zařazeno dalších 7 hotelů v Bratislavě, Varšavě, Budapešti a Moskvě.

„Otevíráme novou, mimořádně zajímavou kapitolu našeho podnikání. V posledních letech jsme se soustředili na intenzivní budování hotelové sítě v krajských městech České republiky, nyní se dostáváme také na zahraniční trhy. Začlenění značky Mamaison Hotels & Residences do portfolia CPI Hotels tak je významným krokem vpřed a posílením naší pozice na trhu, v souladu s dlouhodobou strategií stát se nejsilnějším hráčem hotelového byznysu v tuzemském i evropském měřítku.“, řekl Jan Kratina, generální ředitel a předseda představenstva společnosti CPI Hotels.

Hotelová skupina tímto spojením navýší svoji ubytovací i kongresovou kapacitu na celkových téměř 8800 lůžek a 11 500 konferenčních míst.

„S nově nabytým portfoliem celkem 28 hotelů bychom rádi využili synergie obchodních a marketingových aktivit a obsloužili tak ještě více klientů, kteří hledají služby hotelů střední a vyšší třídy. Značka Mamaison Hotels & Residences se svými butikovými hotely a rezidencemi vnáší do naší nabídky vítanou diverzitu.“, dodal Kratina.

Nově provozovaný Mamaison Hotel Riverside Prague s exteriéry v secesním stylu je situován v blízkosti turistických i business center, cílí tedy na různorodou klientelu, stejně jako druhý pražský hotel, Mamaison Residence Belgická Prague. Portfolio v moravské metropoli obohatil Mamaison Business & Conference Hotel Imperial Ostrava, kongresový hotel s bohatou tradicí a historií. Pod značku CPI Hotels se zařadil také slovenský hotel midscale třídy Mamaison Residence Sulekova Bratislava poskytující kvalitní ubytování krátkodobého i dlouhodobého charakteru. Čerstvými přírůstky jsou dále hotely v maďarské metropoli Budapešti, hotel upscale třídy Residence Izabella Budapešť a hotel upscale deluxe kategorie Mamaison Hotel Andrassy Budapešť, které těží ze své jedinečné polohy v blízkosti vyhlášené Andrássyho třídy, zařazené do seznamu světových památek UNESCO. Mamaison Hotel Le Regina ve Varšavě na prestižní adrese v historickém paláci Mokrowských uspokojí svou nabídkou ubytování a dalších služeb i ty nejnáročnější klienty, další z rezidencí, Mamaison Residence Diana Varšava je zaměřena na vyšší střední třídu služeb v oblasti pracovní i rekreační turistiky. Jediný z nově začleněných hotelů, který spadá mimo značku Mamaison Hotels & Residences, Parkhotel Vienna Bielsko-Biała, nedávno získal ocenění Hotel roku 2014 v kategorii Business. Pomyslnou třešničkou na dortu rozšířeného portfolia je jediný hotel společnosti CPI Hotels v Rusku, Mamaison All-Suites Spa Hotel Pokrovka Moskva, který svým hostům nabízí komfort jedněch z nejprostornějších a nejluxusnějších hotelových apartmá v hlavním městě Ruské federace.

Společnost CPI Hotels oslavila v loňském roce 20ti leté výročí existence na českém trhu, kde již od roku 1993 působila pod původním názvem Fortuna Hotels jako provozovatel prvního Hotelu Fortuna v Praze, nyní Hotelu Fortuna City. Po rekonstrukci se hotel mění na Quality Hotel Prague*** a na základě franšízové smlouvy se stává členem Choice Hotel International. Společnost dále rozšiřuje své portfolio o hotely Clarion a Comfort a od roku 1996 je výhradním zástupcem mezinárodního hotelového řetězce Choice Hotels International pro značku Clarion v České republice a na Slovensku. Jako první byl uveden do provozu Clarion Hotel Prague Old Town v historickém centru Prahy, v blízkosti nejvýznamnějších turistických památek; v březnu 2008 následovalo otevření vysočanského Clarion Congress Hotelu Prague, který se díky rozsáhlému zázemí kongresových prostor na ploše přesahující 4 tisíce metrů čtverečních o celkové kapacitě až 2500 osob stal vlajkovou lodí společnosti. V roce 2007 proběhla změna názvu společnosti na CPI Hotels, a.s. Tehdejší portfolio značek Fortuna Hotels, Clarion Hotels a dlouhodobého ubytování souhrnně pod značkou Ubytovny.cz, se v roce 2009 rozrostlo o unikátní projekt luxusního butikového hotelu mezinárodní sítě Buddha-Bar Hotels & Resorts. V roce 2012 představila společnost CPI Hotels novou značku čtyřhvězdičkových Spa & Kur Hotels, a vstoupila tak do perspektivního oboru wellness a lázeňského pohostinství. V posledních letech pokračovala skupina v systematickém budování sítě fullservisových hotelů v regionech. Síť Clarion hotelů čítá v současné době 9 provoyoven v Praze, Českých Budějovicích, Ústí nad Labem, Špindlerově Mlýně, Liberci a Ostravě. Nejnovější Clarion Congress Hotel Olomouc otevřel brány prvním hostům v září roku 2013. Společnost CPI Hotels pracuje i na soustavné revitalizaci svých provozů, v roce 2013 realizovala rozsáhlou renovaci pokojů, gastronomického zázemí a restaurace včetně přístavby konferenčního centra v Clarion Congress Hotelu Ostrava, v dubnu letošního roku byla dokončena rekonstrukce recepce a lobby pražského Clarion Hotelu Old Town. V současné době probíhá přestavba Clarion Grandhotelu Zlatý Lev, která má za cíl navrátit secesní budově vzhled z roku 1906, kdy byl hotel slavnostně uveden do provozu samotným rakousko-uherským císařem Františkem Josefem I. při příležitosti česko-německé výstavy. V červenci 2014 hotelová skupina začleňuje do svého portfolia 9 hotelů značky Mamaison Hotels & Residences a Parkhotel Vienna Bielsko-Biała v Polsku, posiluje tak výrazně své aktivity v České republice a vstupuje na evropský trh.

Kontakt:

Dana Belušová
PR manager
dana.belusova@cpihotels.com
www.cpihotels.com
602 510 616
234 712 414


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 7. 7. 2014 12:27
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: CPI Hotels (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Společnost CPI Hotels je jednou z největších hotelových skupin v České republice. Její portfolio čítá od července 2014 28 hotelů. Provozuje Buddha-Bar Hotel Prague, Hotely Fortuna, Spa & Kur Hotels a hotely Mamaison Hotels & Residences v Praze a Ostravě. Se značkou Clarion Hotels je výhradním zástupcem sítě Choice Hotels International v České a Slovenské republice.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.