CPI Group partnerem Pawlowski AG v projektu COPA Centrum Národní | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


CPI Group partnerem Pawlowski AG v projektu COPA Centrum Národní


Realitní skupina CPI koupila od Interco Holding GmbH padesáti procentní podíl v COPA Centrum Národní, s.r.o. Stala se tak partnerem společnosti Pawlowski AG při plánované výstavbě administrativně-obchodního centra na Národní třídě v Praze.

Plánované centrum představuje soubor šesti budov u stanice metra Národní třída v centru Prahy, v sousedství obchodního domu My. Komplex nabídne komerční plochy k pronájmu a samostatný bytový dům pro náročnější klientelu. Vnitřní parter poskytne místo pro krytou pasáž spojující ulici Spálenou a Charvátovu. Součástí návrhu z pera architektonického studia Cigler Marani Architects, s.r.o. je také řešení náměstí, na jehož ploše vznikne odpočinková zóna se zelení, lavičkami a zahradními restauracemi. Pro rezidenty a návštěvníky bude k dispozici podzemní parkování s kapacitou 250 míst.

„COPA Centrum představuje velice ambiciózní projekt, jak po stránce projektové, tak finanční. Jsme velice rádi, že se na něm můžeme podílet. Pro CPI Group to bude vůbec poprvé, kdy bude podobně rozsáhlý administrativně-obchodní komplex realizovat v hlavním městě. Dosud jsme se kancelářskému developmentu věnovali především v krajích,“ uvedl Zdeněk Havelka, generální ředitel CPI Group.

CPI Group na jaře otevřela komplex kanceláří, maloobchodu a kongresového hotelu v centru Ústí nad Labem. Stejný projekt pod názvem CPI City Center zahájí letos na podzim v Olomouci. CPI Group posílilo svou pozici na trhu s kancelářemi především v loňském roce, kdy za nákup kancelářských nemovitostí utratilo přes 3,5 miliardy korun. Akvizice zahrnovaly sídlo společnosti Nestlé ČR v Praze 4 – Modřanech, soubor kanceláří a hotelového bydlení Longin Business Centre na Praze 2, část budov projektu City West v Praze 5 – Stodůlkách, jejichž majoritním nájemcem je strojírenský gigant společnost Siemens a v Českých Budějovicích obchodní centrum IGY, jehož součástí jsou také dvě administrativní budovy.


Více informací o CPI Group najdete na www.cpi.cz.
Kontakt:

Michaela Winklerová
PR Manager
m.winklerova@cpi.cz
www.cpi.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 3. 8. 2011 15:57
Kategorie: Reality
Název zdroje: Czech Property Investments, a.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
CPI Group se na českém a slovenském realitním trhu pohybuje od roku 1991 a patří mezi přední domácí investory a developery. Hodnota aktiv činí 40 miliard korun (rok 2010). Své investiční aktivity rozvíjí v oblasti rezidenčních nemovitostí, kancelářských objektů, obchodních areálů, hotelů a logistických center. CPI Group je dnes s 12 600 byty druhým největším poskytovatelem nájemního bydlení v ČR. Skupina dále vlastní a spravuje stovky tisíc m2 obchodních ploch, přes 60 000 m2 nových kancelářských ploch, 17 hotelů se 7 500 lůžky a více jak 2 miliony m2 ploch určených pro průmyslovou výstavbu a skladování. Více informací o CPI Group naleznete na www.cpi.cz.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.