CPI Group dokončila akvizici obchodních center Olympia v Teplicích a Mladé Boleslavi | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


CPI Group dokončila akvizici obchodních center Olympia v Teplicích a Mladé Boleslavi


Investiční a developerská skupina CPI rozšířila skladbu svého portfolia o nákupní centra Olympia v Teplicích a Mladé Boleslavi. Za obě nemovitosti zaplatila společnostem CA Immo a Union Investment Real Estate 2,4 miliardy korun (96 mil. EUR).

Obě obchodní centra jsou plně pronajatá. Olympia v Mladé Boleslavi nabízí celkem 22 000 m2 prodejní plochy s více jak padesáti obchody a provozovateli služeb. Prodejní plocha teplického nákupního centra překračuje 32 000 m2 a sedmdesát obchodních jednotek. Nejvýznamnějším nájemcem obou nemovitostí je společnost Ahold provozující obchodní řetězec Albert HYPERMARKET.

Segment maloobchodu se stal pro skupinu CPI dominantním především v loňském roce, kdy CPI Group nakoupila nemovitosti, pozemky a budoucí developerské záměry v Česku a na Slovensku v objemu dosahujícím hodnoty 4 miliard korun. Aktiva skupiny v oblasti retail tak dosáhla v roce 2010 celkové hodnoty 8,435 mld. Mezi akvizicemi figurují např. samostatně stojící supermarkety Billa, diskonty Penny Market, hypermarket Interspar nebo hobby markety OBI a Bauhaus, na Slovensku hypermarkety TESCO. Skladbu maloobchodních areálů rozšířil retail park Mladá Boleslav a připravované projekty v Českém Krumlově a Berouně. Významným přírůstkem do retailové rodiny je obchodní centrum IGY v Českých Budějovicích.

Počátkem tohoto roku skupina dokončila akvizici čtrnácti obchodních areálů v Čechách a na Slovensku zahrnující Penny Markety a Family Centra v celkové hodnotě 1,5 miliardy korun. Počátkem května navíc otevřela prodejnu Penny Market v Třemošnici a zahájila výstavbu stejné diskontní prodejny v Březnici u Příbrami. V přípravě je výstavba vlastních retail parků v Českém Krumlově, Berouně, Kroměříži, Pelhřimově, Třinci, ve Svitavách nebo ve slovenské Žilině s dokončením letos, respektive v příštím roce.
Kontakt:

Michaela Winklerová
PR Manager
m.winklerova@cpi.cz
www.cpi.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 29. 7. 2011 9:56
Kategorie: Reality
Název zdroje: Czech Property Investments, a.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
CPI Group se na českém a slovenském realitním trhu pohybuje od roku 1991 a patří mezi přední domácí investory a developery. Hodnota aktiv činí 40 miliard korun (rok 2010). Své investiční aktivity rozvíjí v oblasti rezidenčních nemovitostí, kancelářských objektů, obchodních areálů, hotelů a logistických center. CPI Group je dnes s 12 600 byty druhým největším poskytovatelem nájemního bydlení v ČR. Skupina dále vlastní a spravuje stovky tisíc m2 obchodních ploch, přes 60 000 m2 nových kancelářských ploch, 17 hotelů se 7 500 lůžky a více jak 2 miliony m2 ploch určených pro průmyslovou výstavbu a skladování. Více informací o CPI Group naleznete na www.cpi.cz.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.