Co uděláte pro to, aby byl 21. září mír? | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Co uděláte pro to, aby byl 21. září mír?


Jeremy Gilley je herec, který začal točit filmy. Koncem 90. let se zaměřil zejména na různé podoby lidskosti a otázku míru. Rozhodl se toto pole probádat prostřednictvím filmu a jako konkrétní formu zvolil dokument o svém úsilí vynaloženém za vyhlášení světově uznávaného dne příměří a nenásilí. V roce 1999 založil Jeremy neziskovou organizaci Peace One Day a v roce 2001 byla snaha této organizace odměněna úspěchem: členské státy Organizace spojených národů jednohlasně vyhlásily 21. září každoročně dnem celosvětového příměří a nenásilí – Mezinárodním dnem míru.

V roce 2007 Mezinárodní den míru slavilo více než 100 milionů lidí ve 192 zemích celého světa. K akcím patřily mírové pochody, diskuze a debaty o míru, čtení poezie, koncerty, mírové modlitby, umělecké výstavy, vzpomínkové akce, promítání filmu Peace One Day, zpívání Písně pro mír v podání celých škol, fotbalové zápasy a další. Jen v samotném Afghánistánu se u příležitosti Dne míru konalo 82 různých iniciativ, včetně očkování více než 1,4 milionu dětí proti obrně.

Jeremy Gilley a organizace Peace One Day pokračují ve svém úkolu informovat lidi na celém světě o existenci Mezinárodního dne míru a zapojit je do oslav tohoto dne v souladu s rezolucí Valného shromáždění OSN č. 55/282, a to činností v těchto oblastech:

• Dokumentární filmy – první dokumentární film Peace One Day se stal základním prostředkem pro seznamování lidí s Mezinárodním dnem míru. Tento film už zhlédly miliony diváků na celém světě. Druhý film, natočený v koprodukci s BBC a Passion Picture, vypráví příběh o Jeremyho desetiletém úsilí o to, aby byl vyhlášen Den míru a aby tento den byl více než jen symbolem. Tento film bude mít premiéru v Afghánistánu v květnu 2008. Film bude dále uveden v mezinárodním měřítku prostřednictvím galapromítání, na festivalech, v divadlech a v televizi.
• Každoroční oslava – v londýnské Royal Albert Hall se v roce 2007 konal velký úvodní koncert. Uváděl jej Jude Law a vedle řady dalších umělců tam účinkovali Annie Lennox a Yusuf (dříve Cat Stevens). Každoroční oslava se v následujících pěti letech přenese do každé z klíčových oblastí světa. Oslavy vyvrcholí v roce 2012 šesti koncerty na šesti kontinentech.
• Vzdělávání – vzdělávací materiály organizace Peace One Day se zabývají tématy řešení konfliktů, mezikulturní spolupráce, boje proti šikaně, OSN, míru a nenásilí ve vztahu k životnímu prostředí, hudby, sportu a dalších. Materiály jsou pomůckou pro studenty a učitele při slavení Dne míru ve školách, doma i v širším společenství. Vzdělávací materiály získalo zdarma 91 % středních škol ve Velké Británii a naším dlouhodobým cílem je dodat tyto materiály do každé školy na světě. Tím chceme inspirovat celou generaci, aby se stala hybnou silou vize jednotného a udržitelného světa.
• Globální akce – Mezinárodní den míru každý rok inspiruje k činu široké spektrum lidí z celého světa. Na Den míru v roce 2007 se na celém světě konala celá řada akcí a tento den slavilo více než 100 milionů lidí.
• POD TV – příští rok se rozběhne činnost speciálního mírového kanálu na on-line videostanici Joost a na množství dalších platforem. Programy na tomto kanálu bude produkovat organizace Peace One Day a také spousta filmařů a programových producentů, kteří prostřednictvím filmového média chtějí změnit svět k lepšímu.
• Mírový portál – naší vizí je, aby se webová stránka www.peaceoneday.org stala „mírovým portálem“, který z celého světa přináší inspiraci a obsah týkající se míru, nenásilí a udržitelnosti.

„Jestli se naše kultura má změnit z kultury války na kulturu míru, pak se budeme muset sjednotit na nejzákladnější otázce, která před lidstvem stojí – na ochraně sebe navzájem i ochraně našeho životního prostředí. Dvacáté první září je začátek. Jednotlivci mohou změnit svět. Když budeme spolupracovat, jednoho dne bude mír.“ Jeremy Gilley, Founder, Peace One Day


Peace One Day, Block D, The Old Truman Brewery, 91 Brick Lane, London, E1 6QL, United Kingdom
Tel: +44 (0) 207 456 9180 Fax: +44 (0) 207 375 2007 Email: info@peaceoneday.org
www.peaceoneday.org

Peace One Day je nezisková organizace.
Je nestranná a nezávislá na vládách, politických přesvědčeních, korporacích a náboženských vyznáních.

Kontakt:

Jana Rumlová
Account Manager
jrumlova@webershandwick.cz; jana@gsma.cz
+420 775 556 508


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 14. 2. 2008 12:55
Kategorie: Sport
Název zdroje: Weber Shandwick (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PR agentura
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.