Chloe Geitmann Akrithaki vystavuje v galerii Academic | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Chloe Geitmann Akrithaki vystavuje v galerii Academic


STÁHNOUT academic.jpg (maximální velikost 0,5 MB)

Roztoky, 8. prosinec 2014 / V galerii hotelu Academic probíhá od 1. prosince výstava řecké vizuální umělkyně Chloe Geitmann Akrithaki. Výstava potrvá až do konce února.

Slavnostní vernisáž přitáhla mnoho návštěvníků a sklidila jejich uznání. Mezi nejvýznamnějšími hosty vernisáže byli velvyslanci Řecka, Bulharska a Rumunska. Na místě nechyběli ani zástupci mexické a ruské ambasády.
Chloe Geitmann Akrithaki je řecká vizuální umělkyně žijící v Praze. Narodila se v Berlíně, ale Německo brzy opustila a školní docházku začala v Aténách. Po dokončení studia se přestěhovala zpátky do Berlína, kde vystudovala grafický design a fotografování. Od té doby pracuje především jako fotografka na volné noze.
Ve své současné fotografické tvorbě používá hlavně techniku dvojité expozice s cílem spojit nebo porovnat různé aspekty života ve městě.
Řecký soubor se skládá z fotografií uzavřených obchodů, nápisů a graffiti v Aténách v době hospodářské krize, které autorka kombinuje se snímky z pohodových letních prázdnin. Tak vytváří sérii snímků, kde se prolíná současnost a minulost, kombinují se spolu obě strany řecké reality.
Český soubor se skládá z fotografií populárních turistických záběrů Prahy pořizovaných mnohokrát denně kombinovaných s otisky každodenního života lidí - jako třeba všudypřítomnými tramvajemi.
Věříme, že tuto zajímavou výstavu nutící k zamyšlení a reflexi byste neměli propásnout ani vy.
Kontakt:

Petra Holá
Specialista marketingu
holla@trigema.cz
736524650
227355244


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 9. 12. 2014 10:56
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Trigema a.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Holding společností se zaměřením na stavební výrobu, development, správu nemovitostí a facility management, kongresovou turistiku a cestovní ruch.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.