Chladivé osvěžení oteklých nohou, nejen v létě | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Chladivé osvěžení oteklých nohou, nejen v létě


V letním období jsou vysoké teploty (konečně letos dorazily) jedním z nepříjemných faktorů, které zapříčiňují otoky nohou. Teplo způsobuje rozšíření žil, proto je při otocích nohou vhodné vyhýbat se dlouhodobému vystavování se slunci, sauně či horkým koupelím.

První příznaky oteklých nohou mohou být nenápadné, vše začíná pocitem těžkých nohou, mravenčením někdy i nočními křečemi v oblasti lýtek. Teplé dni jsou pro oběhový systém zátěžovým faktorem, krev z nohou špatně odtéká a právě její hromadění způsobuje otoky nohou.


Patříte do rizikové skupiny lidí náchylných k otékání nohou?
Nadváha a kouření negativně ovlivňují vývoj potíží a onemocnění oběhového systému. Dalšími rizikovějšími skupinami jsou těhotné ženy, lidé trpící vysokým tlakem či diabetem. Riziko zvyšuje i hormonální léčba.

Nemusíte ovšem trpět žádnými z výše uvedených potíží. Návrat krve žilami z nohou k srdci je ztížen i v případě, že trávíte pracovní dobu dlouhodobým sezením za stolem ve strnulé pozici, nebo naopak vaše pracovní náplň vyžaduje, abyste po celou dobu směny stáli na nohou.Zdravý životní styl jako prevence
Péče o fyzickou kondici schránky našeho těla je nedílnou součástí prevence rozmanitých zdravotních potíží, tedy i problémů s otoky nohou. Ideální je posilovat srdeční pumpu vhodnými sportovními aktivitami. Jako optimální lze doporučit plavání, jízdu na kole nebo nordic walking.Správný pitný režim je důležitý po celý rok, o to více v letních teplých dnech. Nezapomínejte však, že do tekutin pitného režimu se nezapočítává káva ani alkoholické nápoje. Voda je v tomto případě nenahraditelná – ideálně v množství 1,5 až 2 litry denně. Tekutiny pomohou snížit hustotu krve a tím i sklon k jejímu srážení. Voda pomůže nejen při „vnitřním užívání“, ale výborná je i jako chladivá sprcha nebo obklady.

Bohužel módní diktát leckdy potížím s otoky nohou také nepřispívá. Pokud je to možné, noste kvalitní a pohodlnou obuv – jehly jsou sice krásné, ale nohy v nich dostávají zabrat. Vyvarujte se dlouhodobého dávání nohy přes nohu a nošení příliš těsných kalhot, jednoduše nebraňte cirkulaci krve.


Dopřejte oteklým nohám podporu v podobě preventivních zdravotních podkolenek, punčoch nebo punčochových kalhot. Kompresivní punčochové zboží vytvoří v oblasti kotníku tlak, který se směrem k pasu postupně snižuje. Takové přidržování žilních stěn v dolních částech nohu zlepšuje krevní oběh a podporuje návrat krve k srdci.Kdo maže, ten j(e)de
Vyzkoušejte bylinné, volně prodejné, přípravky proti otokům, například Avicenum Gel. Chladivý gel na nohy s koňským kaštanem a koenzymem Q10 je kombinací rostlinných výtažků, které příznivě působí na namáhané nohy a svaly a napomáhají při prevenci a léčbě křečových žil.


Avicenum Gel:
• udržuje pokožku zdravou a pružnou
• posiluje cévní stěny a pomáhá odstraňovat otoky
• podporuje krevní oběh

Proces mikronizace, využitý při přípravě gelu, zajišťuje lehké roztírání, snadné vstřebávání aktivních látek a maximální účinek užití. Omlazení pokožky a podporu její regenerace zajišťuje koenzym Q10, koňský kaštan příznivě působí na stav cévních stěn a pomáhá odstraňovat otoky, borůvky obsahují antioxidanty, které zlepšují proudění krve v žilách a kapilárách. Výtažek z rostliny gotu kola podporuje krevní oběh a zvyšuje pružnost pokožky.

Avicenum Gel koupíte v e-shopu: www.aries-shop.cz za 134,30 Kč.

**********
Poznámka pro editory: Ilustrační fotografie rádi poskytneme na požádání: fejfarova@aries.eu
Kontakt:

Ing. Lenka Fejfarová
Ředitelka pro marketing a komunikaci
fejfarova@aries.eu
www.aries.eu
+420 605 299 518
+420 481 595 111


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 23. 8. 2011 9:49
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Aries, a.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Společnost Aries, a.s. je předním českým výrobcem punčochového zboží.

Ve svém sortimentu se zaměřuje jednak na módní punčochové zboží s přidanými zdravotními benefity, jednak na zdravotní kompresivní zboží pro prevenci a podporu léčby křečových žil.

Tváří produktů Aries je nejoblíbenější Miss ČR, paní Monika Žídková.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.