Chcete lepší žáky? Testujte bezplatně! | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Chcete lepší žáky? Testujte bezplatně!


Ostravská Společnost pro kvalitu školy, o. s., účinně pomáhá základním školám a víceletým gymnáziím, aby jejich žáci byli úspěšnější než dosud. Umožňuje jí to projekt Evropské unie, do nějž se školy mohou zapojit, a to bezplatně. Testování se pravidelně opakuje a školy se jeho zásluhou dozvědí nejen, jak si stojí jejich vlastní žáci, ale i to, jak jsou na tom ve srovnání s dalšími školami.

Význam testování potvrdil i výzkum provedený The Centre for Market and Public Organisation univerzity v Bristolu ve Velké Británii v roce 2011. Anglické školy v Anglii své žáky testovaly, ve Walesu od plošných testů ustoupili. Toto zrušení testování a srovnávacích tabulek výkonnost škol ve Walesu významně snížilo.
Díky podpoře Evropské unie se mohou základní školy a víceletá gymnázia do testování znalostí svých žáků zapojit již dnes. A navíc bezplatně. Společnost pro kvalitu školy, o.s. , pro ně toto testování provádí elektronicky v rámci projektu „Diagnostika stavu znalostí a dovedností žáků se zaměřením na jejich rozvoj“, reg. č. CZ.1.07/1.1.00/14.0031.
Bezplatným zapojením do projektu školy nejen zjistí, jak na tom jejich žáci 5. a 9. tříd jsou (a adekvátních ročníků víceletých gymnázií) v českém jazyce, matematice a cizím jazyce a vzdělávacích oblastech Člověk a jeho svět a Člověk a příroda, ale získají také přehled, jak si jejich žáci stojí v anonymním porovnání se žáky ostatních škol ČR.
V současné době je projektu zapojeno přes 800 škol z celé ČR, ale jejich počet denně narůstá. Tým Společnosti pro kvalitu školy, o. s., ve spolupráci s odborníky Ostravské univerzity v Ostravě pro ně vyprojektoval ojedinělou metodiku zvyšování kvality jejich školy.
Řekněte: proč nezískat mj. okamžitou zpětnou vazbu a doporučení, jak by se mělo právě s vaším žákem dále pracovat? Proč nemít trvalý přístup k výsledkům testování? Proč nezískat sbírky úloh z testovaných předmětů, vytvořené týmem téměř 30 autorů? Proč nezískat nabídku nových přístupů ke zjišťování znalostí žáka? A to vše bez vynaložení financí?
Samotné testování proběhne ve dvou vlnách ve školním roce 2010-2011 a 2011-2012. Získejte bližší informace a přihlaste se na www.kvalitaskoly.cz
Kontakt:

Bc. Hana Jenčová
mediální zastoupení
hana.jencova@seznam.cz
www.kvalitaskoly.cz
774 642 229


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 16. 6. 2011 20:16
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Společnost pro kvalitu školy, o. s. (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.