Čeští zemědělci bojují s cizími nekvalitními produkty | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Čeští zemědělci bojují s cizími nekvalitními produkty


Hradec Králové – Kysané zelí a kvašené okurky z Polska nařídila stáhnout Státní zemědělská a potravinářská inspekce minulý týden českému obchodnímu řetězci Makro. Oba výrobky totiž obsahovaly kyselinu mravenčí, která se používá jako konzervant do krmiv pro hospodářská zvířata.

„Jak k tomu spotřebitelé přijdou, když k nám vozí nekvalitní kysané zelí z Polska. Bez zásahu inspekce by mohlo dojít i k ohrožení zdraví,“ sdělil soukromý zemědělec David Smetana, který provozuje Smetanův statek. Inspekce zjistila, že výrobky nejsou vhodné k lidské spotřebě.
Polští zemědělci si svým chování snižují kredit. Nicméně konkurence je velká a čeští farmáři museli vloni spoustu zelí zaorat. U Davida Smetany to bylo například pět hektarů zelí a dva hektary brambor. Celkově se potvrzuje, že je lepší nakupovat u tuzemských dodavatelů s ověřenou kvalitou.
„Smetanův statek vstupuje na trh s novinkou, a to se saláty, které jsou vyrobeny moderní metodou zpracování čerstvého ovoce a zeleniny. Nový přístroj nám pomáhá, aby se neztratily všechny vitamíny a látky,“ popsal David Smetana. Saláty se vyrábí přímo na statku a nekvalitní výrobky z dovozu předčí tím, že jsou bez konzervantů. Tím reaguje východočeský zemědělec na poptávku českých spotřebitelů, kteří nechtějí jenom to nejlevnější, ale zejména kvalitnější.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 25. 4. 2012 12:59
Kategorie: Zemědělství
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.