Čeští studenti neznají europoslance, v Kutné Hoře je to jinak | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Čeští studenti neznají europoslance, v Kutné Hoře je to jinak


Kutná Hora – Přesto, že jsme součástí Evropské unie šest let, čeští studenti mají velké problémy se znalostmi o fungování evropských institucí, většina nezná ani jedno jméno europoslance. Situace na Gymnáziu Jiřího Ortena v Kutné Hoře je opačná. Studenti se dokonce v rámci projektu EP for YOUth přeměnili v uplynulém školním roce na virtuální europoslance.

Z průzkumů vyplývá, že studenti se nezajímají o evropská témata. Nový projekt určený právě pro české, slovenské a polské studenty má za cíl mladé lidi vtáhnout více do Evropy. „Připravili jsme projekt, kde se studenti mění na virtuálního europoslance. Jejich úkolem je psát články, připravovat analýzy na vlastní témata, nebo témata předkládaná virtuální Evropskou komisí. O problémech a jednotlivých návrzích se pak vždy hlasuje, což umožňuje zajímavé srovnání práce studentů se skutečnými poslanci,“ přibližuje koordinátor Ondřej Marek.
„Portál disputeabout.eu se aktivně a zajímavým způsobem snaží vzbudit zájem studentů o Evropskou unii a její instituce. Zejména jeho aktivity, které se týkají Evropského parlamentu, jsou promyšlené a ryze praktickým způsobem vtahují zúčastněné týmy studentů do problémů, které EU řeší. Jako učitel společenských věd jsem tomu rád a snažím se motivovat své studenty k účasti v těchto projektech, komentuje učitel Gymnázia Jiřího Ortena v Kutné Hoře Jiří Maňák.
Už Komenský v 17. století věděl, že se studenti nejlépe učí hrou. Tento nový projekt umožňuje studentům přeměnit se ve virtuálního europoslance a diskutovat o tématech, které hýbou Evropou a světem. „Studenti se věnují opravdu vážným tématům jako je například dopadení Mladiče, bin Ládina a také problém s nakaženou zeleninou,“ popisuje Ondřej Marek a dodává, že tímto způsobem se studenti sami učí a zajímají o názory našich europoslanců, konfrontují je se zahraničními europoslanci a také se svými názory.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 29. 6. 2011 9:08
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.