Čeští právníci žádají o vysvětlení evropské směrnice o veřejných zakázkách | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Čeští právníci žádají o vysvětlení evropské směrnice o veřejných zakázkách


Brusel/Praha – Čeští právníci se obrátili na europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) s žádostí o pomoc kvůli nejasnému výkladu nové evropské směrnice pro zadávání veřejných zakázek.

„V České republice mají veřejnoprávní instituce možnost poskytovat svůj reklamní prostor ve vysílání jinému veřejnoprávnímu či státnímu subjektu a to tak, že není nutné využívat rozsáhlého tendru přes systém veřejných zakázek," vysvětluje europoslanec, který je členem kontrolního výboru Evropského parlamentu.

Ministerstva si evropskou směrnici vykládají po svém
Podle Tomáše Zdechovského je taková praxe ve všech zemích Evropské unie a proto nevidí důvod, proč by měly české instituce a státní podniky postupovat jinak. Podle názorů předních českých kanceláří totiž není nutné využívat rozsáhlého tendru na mediální prostor přes systém veřejných zakázek, což však někteří úředníci českých ministerstev popírají.
„Tato výjimka je podle právníků v souladu s legislativou Evropské unie, konkrétně nedávno vydanou směrnicí, která stanovuje pravidla vyhlašování veřejných zakázek. Její výklad však není podle některých úředníků jasný a do budoucna by mohl vést k problémům při kontrolách Evropské unie," vysvětlil europoslanec Tomáš Zdechovský důvody, proč se obrátil na Evropskou komisi se svým dotazem.

Kontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 4. 9. 2014 13:40
Kategorie: Média a reklama
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.