Čeští politici kritizují norskou sociálku Bernevern za neetickou reklamu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Čeští politici kritizují norskou sociálku Bernevern za neetickou reklamu


STÁHNOUT reklama Bernevern.jpg (maximální velikost 0,5 MB)

Praha/Oslo – Čeští politici zkritizovali norskou sociálku Bernevern za nevkusnou a neetickou reklamu, kterou inzerovala v tamních médiích pozici vedoucího jedné z poboček. V této reklamě kovboj na koni s lasem nad hlavou chytá splašeného koně s headlinem: Hledáte zábavu a vzrušení? Podle politiků je to další z důkazů toho, že norská sociální péče je naprosto vymknula kontrole a je nutné s Norskem o praktikách této kritizované organizace otevřít jednání na evropské úrovni.

„Tato reklama výborně vystihuje praxi Bernevernu, který rychleji střílí, jak míří. Je naprosto nevkusná a nevhodná. Pokud si úřad odebírající děti dává reklamu na vedoucího s kovbojem a lasem, není pak divu, jak příšernou práci norská sociálka odvádí,“ komentoval reklamu norského Bernevernu europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který před svým zvolením deset let pracoval jako ředitel reklamní a public relations agentury a je sám autorem řady reklam a sloganů.
„Chytání splašených koní jako paralela s odebíráním dětí rodičům není možné brát ani jako nadsázku. Práci v Bernevernu může považovat za zábavu a vzrušení pouze psychicky narušený jedinec,“ dodal europoslanec Zdechovský, který se svým týmem začal shromažďovat informace o kontroverzních případech odebrání dětí v Norsku. Zdechovský také uvedl, že s kolegy z deseti evropských zemí začali pracovat na rezoluci, která by odsoudila jednání norských úřadů.

Úřad odebírá děti kvůli malým problémům. To je podle politiků neakceptovatelné
„Úřad odebírá děti rodinám jen kvůli malým problémům, které je možné řešit jinak," uvedl dlouholetý norský politik a novinář Jan Simonsen. Ten přislíbil europoslanci Tomáši Zdechovskému pomoc s případem přímo v Norsku. „Pokud by byli rodiče drogově závislí, tak pak je možné tento postup pochopit, ale v řadě případů, jako je ten rodiny Michalákových, zkrátka ne,“ dodal Simonsen.
V souvislosti s celým případem rodiny Michalákových se obrátil europoslanec Tomáš Zdechovský také na média, neziskové organizace a politiky v Norsku. Cílem těchto aktivit je vyvolat v samotném Norsku diskusi o porušování lidským práv a nedodržování mezinárodních dohod tamními úřady.
„Máme z Norska již přes dvě desítky pozitivních reakcí na naši aktivitu. Případem už se začala zabývat i tamní média a politici, což považujeme za velmi důležité. Ročně je odebráno z rodin několik tisíc dětí. Z toho u více jak poloviny jsou důvody velmi nejasné,“ dodal český europoslanec.

Europoslanci poslali otevřený dopis norským úřadům
Ve čtvrtek 4. prosince byl norskému velvyslanectví v Bruselu, norskému velvyslanectví v Praze a norskému ministerstvu pro práva dětí odeslán otevřený dopis europoslanců, který kritizoval postup norských úřadů. Poslanci se vymezili vůči tomu, jakým způsobem se chovali norské úřady k paní Evě Michalákové poté, co jí norští sociální pracovní odebrali její dvě děti.
Otevřený dopis kritizuje norské úřady za postup v případě rodiny Michalákových. Byla totiž velmi pravděpodobně porušena práva dítěte podle Úmluvy o právech dítěte Spojených národů. V případě prokázaného příkoří na dětech ze strany rodičů by měly být děti svěřeny do péče nejbližším příbuzným - prarodičům, což se nestalo.
Sourozenci byli také po odebrání od rodičů od sebe odloučeni a svěřeni do různých pěstounských rodin. Po eskalaci celého případu vyhrožuje paní Michálákové norská sociální služba, že její dvě děti pošle k adopci. Paní Michaláková a prarodiče obou dětí mají nyní možnost se s nimi vídat pouze velmi omezeně.

Kontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 29. 12. 2014 10:34
Kategorie: Média a reklama
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.