Čeští policejní potápěči budou hledat v Bosně desítky dělostřeleckých minometných granátů v řece Sávě | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Čeští policejní potápěči budou hledat v Bosně desítky dělostřeleckých minometných granátů v řece Sávě


Brno/Bosna a Hercegovina – Speciální jednotka policejních potápěčů z České republiky odjíždí 3. září do Bosny a Hercegoviny, kde bude 10 dní v rámci expertní mise hledat a vytahovat sto padesát kusů minometných granátů, které se dle dostupných informací nacházejí na dně řeky Sávy. Munice pochází z dob válečného konfliktu v bývalé Jugoslávii.

„O pomoc požádal zástupce velitele bosenské speciální jednotky SIPA – State investigation and protection agency Marko Dominkovic,a to při jednáních, která se konala v průběhu expertní mise příslušníků odboru speciálních potápěčských činností a výcviku v zemích západního Balkánu v loňském roce,“ popisuje vedoucí odboru brněnských policejních potápěčů plukovník Lubomír Znojil.
Intenzivní trénink probíhá na řece Moravě a Dyji
V červnu 2012 Bosna a Hercegovina oficiálně požádala Ministerstvo zahraničních věcí České republiky o pomoc českých policejních potápěčů. „V současné době probíhá intenzívní logistická příprava expertní mise. Dále probíhají výcviky zaměřené na pátrání po munici v říčním prostředí a její následné vyprošťování,“ sdělil plukovník Znojil. Cvičení probíhají na řece Moravě a Dyji se zapůjčenou municí od české armády.

Do Bosny a Hercegoviny pojede 18 účastníků
Zahraniční mise se zúčastní osmnáct účastníků. Expertní tým je složen z dvanácti příslušníků Odboru speciálních potápěčských činností a výcviku, (mezi nimiž jsou 3 potápěči – pyrotechnici), dvou pyrotechniků z Pyrotechnické služby (specialista na NVS – nástražné výbušné systémy a specialista se zaměřením na munici) a jednoho příslušníka Zásahové jednotky Královéhradeckého kraje, který je zkušeným potápěčem a současně pyrotechnikem. Dále bude součástí týmu odborný poradce, tlumočník a lékař.

Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 30. 8. 2012 8:37
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.