ČEŠTÍ KYTARISTÉ DOBYLI BELGII | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


ČEŠTÍ KYTARISTÉ DOBYLI BELGII


V Čechách zatím poměrně málo známý Pražský komorní kytarový orchestr získal srdce belgických diváků.

Ve dnech 10. - 13. 11. 2011 se v belgickém městě Deinze konal Mezinárodní kytarový festival, kde kromě Belgie a Francie, měla zastoupení i Česká republika zásluhou Pražského komorního kytarového orchestru. Ten se objevil hned na třech koncertech, během kterých zahrál pod taktovkou dirigenta Vladimíra Novotného skladby od vážné hudby až po díla moderních skladatelů.
Především kvůli svému repertoáru a velmi povedeným výstupům se orchestr stal nejúspěšnějším ze všech šesti účinkujících orchestrů. Nejenže sklízel největší potlesk, ale došlo i na standing ovation, který zajistil pražskému orchestru ten největší zážitek z celého festivalu.
Vyvrcholením Mezinárodního kytarového festivalu však byl výstup všech účinkujících, tedy cca 170 kytaristů ze všech orchestrů, které společně zahrály skladbu od belgického skladatele a dirigenta hostitelského orchestru Yanna Gysselse - „VoorNámTous“. Tento název znázorňuje tři jazyky účinkujících zemí a po překladu vlámštiny a francouzštiny získáme velmi výstižný název „Pro nás všechny“.
Všechny orchestry se rozhodly i nadále spolupracovat, takže se za několik let můžeme těšit na přehlídku těchto souborů i u nás v Praze.


Magdaléna Šnajdrová
Kontakt:

lida@exvoto.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 5. 12. 2011 12:00
Kategorie: Kultura
Název zdroje: ex voto, spol. s r. o. (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.