Čeští favorité jsou ve finále MS ve sportovním aerobiku a fitness | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Čeští favorité jsou ve finále MS ve sportovním aerobiku a fitness


Eindhoven (22. října 2010) – Čeští reprezentanti ve sportovním aerobiku a fitness potvrzují na mistrovství světa v nizozemském Eindhovenu svou příslušnost k absolutní světové špičce.

Denisa Barešová vyhrála v kategorii dospělých dnešní semifinále, stejně se vedlo také páru Veronika Šindelářová, Pavel Sirotek a týmu Radka a Tereza Cihlářovy se Zuzanou Reissovou. Jan Pochobradský skončil v individuálním semifinále i v páru s Tamarou Jiříkovou na druhém místě. Finále startují v sobotu 23. října v 17.00 hodin a je možné je sledovat na internetové stránce www.wceindhoven2010.com.

„Takový výsledek i výkon před finále hodně zvedne sebevědomí,“ uvedla po vítězném semifinále Denisa Barešová, které se na rozdíl od ostatních českých závodníků cvičilo lépe než v předkole. „Více jsem si zvykla na prostředí a především na plochu. Už přesně vím, kde pruží víc, kde méně. Všechno se stupňuje k sobotnímu vyvrcholení,“ doplnila Barešová.

Šindelářová se Sirotkem museli na své vystoupení deset minut čekat. „Už jsme byli připravení, nažhavení a pak jsme zase vychladli. To nebylo příjemné, ale zvládli jsme to,“ konstatovala Šindelářová a Sirotek dodal: „Opět se tam objevila nějaká chybička. Tu však přičítáme právě tomu zdržení na začátku, kdy jsme se nemohli dostat do tempa.“

Z pátečních českých účinkujících nepostoupili do finále ve sportovním aerobiku a fitness jen Karolína Svobodová a Robert Černý. Přesto byli spokojení a shodně vysvětlili: „Jsme v seniorské kategorii prvním rokem. Oba jsme odcvičili na maximum, ale finále nám uteklo skutečně jen o kousek.“ Svobodové o dvě příčky, Černému pouze o jedinou. A to v individuálním závodě ani startovat neměl. Připravoval se na soutěž v páru Kateřinou Kolářskou, ale protože onemocněla, musel se v rychlosti přeškolit.

Výsledky MS ve sportovním aerobiku a fitness:
Semifinále - sportovní aerobik – dospělí – ženy-jednotlivci: 1. Denisa Barešová (ČR), 2. Rita Niemiová (Finsko), 2. Kylie Thomasová (Austrálie), … 6. Tamara Jiříková, 8. Karolína Svobodová (obě ČR). Z 15 semifinalistek postoupilo šest. Také finále ostatních kategorií jsou šestičlenná, výjimkou tvoří fitness aerobik, kde je kvůli účasti tří českých týmů finále sedmičlenné.
Muži-jednotlivci: 1. Brenton Andreoli (Austrálie), 2. Jan Pochobradský (ČR), 3. Cameron Brown (Austrálie), … 6. Daniel Komarov, 7. Robert Černý (oba ČR).
Páry: 1. Veronika Šindelářová, Pavel Sirotek, 2. Tamara Jiříková, Jan Pochobradský, 3. Klára Benešová, Filip Hrdlička (všichni ČR)
Tříčlenné týmy: 1. Radka a Tereza Cihlářovy, Zuzana Reissová, 2. Anna Pačesová, Markéta Linhartová, Sabina Horejcová, 3. Vojtěch Ešner, Gabriela Ziková, Jan Novosad (všichni ČR).
Fitness aerobik: 1. ČR - Scorpions Aerobic Dancers Kladno (M. Husáková, G. Husáková, Saidlová, Šmejkalová, Lansdorfová, Schoppelová, Kinzlová, Kadlecová, Koubová), 2. Austrálie – Synergy Fitness, 3. ČR – Fitness Center Hanky Šulcové (Chmelařová, Hrdličková, Čermáková, Jelínková, Kolářová, Pozníčková, Mielniková, Peisarová, Dostálová), 4. ČR – Aerobic Team Veroniky Vrzbové (Novotná, Janoušková, Silová, Klepalová, Vavroňová, Řeháková, Pochylá, Dušková).
Step: 1. ČR – Oxygen Příbram (L. Chlebnová, D. Chlebnová, Kleinbauerová, Vöröšová, Svobodová, Mišjaková, Severová, Drobtíková), 2. Rusko – Grsuog Flamenko, 3. Rusko – Ssuace Samara).
Kontakt:

Jana Hubačová
manažerka
vzdelavani@csae.cz
777 668 213
271 746 626


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 4

Vydáno: 22. 10. 2010 16:21
Kategorie: Sport
Název zdroje: Český svaz aerobiku (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Český svaz aerobiku je občanské sdružení, jehož cílem je rozvíjet rekreační formy aerobních forem cvičení a wellness aktivit obyvatelstva, podporovat mistrovské i nemistrovské soutěže a s tím spojené soutěžní a reprezentační aktivity na všech úrovních a pečovat o vzdělávání trenérů a instruktorů pro širokou veřejnost.
Je zástupcem ČR v organizaci FISAF s právem vysílat závodníky na mezinárodní závody a organizovat mistrovství Evropy i světa.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.