Český venkov dostane do dvou let novou mízu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Český venkov dostane do dvou let novou mízu


Jihlava/Brno – O letošních prázdninách startuje projekt Prázdniny na venkově, jehož cílem je podpořit venkovskou turistiku. Zájem o dovolené na venkově stále narůstá, zvláště mezi mladými rodinami s dětmi. Do dvou let vznikne tak vznikne ucelená nabídka programů a aktivit zážitkové turistiky na českém a moravském venkově.

„Dnešní zemědělci se velmi těžko uživí pouze chovem dobytka a pěstováním brambor a obilí. Většina z nich se zabývá i jinými oblastmi podnikání. V posledních letech obrovsky stoupl zájem o venkovskou turistiku. A to je právě šance pro české zemědělce, aby ukázali, co mohou nabídnout,“ říká prezident Společnosti mladých agrárníků Petr Mareš. Právě mladí agrárníci jsou partnerem projektu Prázdniny na venkově, který zaštituje Svaz venkovské turistiky.

Na lidi žijící ve velkých městech začíná postupně dopadat shon a stres, který pramení z vysoké koncentrace obyvatel. Vedle toho má velká část těchto lidí své rodové kořeny na venkově, v chalupách a na statcích. „Právě tato motivace vede stále více lidí k pobytům na venkově. Kromě klidného prostředí jsou také často vyhledávané různé druhy zemědělských činností. Rodiče chtějí dětem ukázat, jak hospodařili jejich předci a naučit je praktickým dovednostem, které město neumožňuje,“popisuje Petr Mareš a dodává, že díky novému projektu Prázdniny na venkově se podaří zlepšit tvář českého venkova.

Do projektu se mohou zapojit všichni venkovští poskytovatelé služeb nejenom v oblasti ubytování a stravování, ale také řemeslníci, provozovatelé jízdáren a farem a podnikatelé v oblasti agroturistiky. „Čeští zemědělci a lidé žijící na vesnici by určitě neměli zaspat dobu a využít této příležitosti,“ uzavírá Petr Mareš.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 5. 7. 2011 18:56
Kategorie: Veřejná správa
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.