Český start-up získal milionové investice a vydává se do světa | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Český start-up získal milionové investice a vydává se do světa


Praha – Český start-up Lion Tech Installer získal milionové investice a nyní míří do světa. Na počátku byl nápad talentovaného řeckého studenta Panagoitise Zavalianise, který díky krizi přišel do České republiky s nápadem instalovat na počítače od firmy Apple software společnosti Microsoft pomocí jednoho kliknutí. Právě v České republice jeho talent a virtuozita v oblasti IT našla tu správnou půdu.

„Nápad nás nadchl svou jednoduchostí. Oproti konkurenčním softwarovým řešením překvapí možnost přecházet z jednoho systému na druhý během pár sekund. Proto jsme nápad vzali za svůj a během půl roku ho dopracovali. Pak začalo mnohaměsíční úspěšné testování,“ říká bratranec autora nápadu, podnikatel Sotiris Zavalianis, který se rozhodl do vývoje softwaru investovat miliony korun. „První reakce od uživatelů byly naprosto výborné, a tak jsem se rozhodl pro investici,“ dodává.

O nápad je obrovský zájem hlavně v zahraničí
Přes počáteční výsměch z řad uživatelů Apple komunity se autorům nápadu podařilo prorazit u uživatelů. Svůj nápad s instalátorem přepínající mezi operačními systémy zveřejnili na e-Bay a během deseti minut prodali 17 starších počítačů se svým systémem. Proto se rozhodli nápad propracovat a začít komerčně nabízet.
„V současné době máme nejvíce nových poptávek po Installeru z Německa, Belgie a Nizozemí z řad velkých firem. Ty chtějí výkonné počítače Apple, avšak se softwarem Microsoft,“ přiblížil zájem zahraničních firem jednatel společnosti Lion-Tech Milan Rufer.

Nápad chtělo koupit již několik firem, ale není na prodej
Možnost aplikovat jednoduše jakýkoliv software na počítače značky Apple zaujal při prezentaci ve start-upových komunitách natolik, že se autorům ozvalo několik investorů, kteří chtěli nápad koupit. Objevila se i nabídka v řádech milionů dolarů a přesunu dalšího vývoje do USA. To však čeští vývojáři prozatím odmítli. Navázali ale výbornou spolupráci s Microsoftem.
„Chceme náš nápad ještě posunout dále a rozšířit po světě. Jelikož máme další nápady, jak firmu rozvíjet, jsme připraveni na jednání ohledně navázání nových partnerství,“ dodává podnikatel Sotiris Zavalianis.
Kontakt:

Josef Nádvorník
mediální zástupce Lion-Tech Installer
nadvornik@commservis.com
http://www.commservis.com
734 313 593
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 4

Vydáno: 17. 9. 2014 12:03
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.