Český nešvar: vykazujeme práci, která nebyla odvedena | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Český nešvar: vykazujeme práci, která nebyla odvedena


Brno/Olomouc – Mezi zaměstnanci, ale i podnikateli se rozmohl další český nešvar – vykazování práce, která nebyla odvedena a účtování služebních jízd, které ve skutečnosti neproběhly. S tímto problémem se za poslední rok nejčastěji potýkají malé firmy a živnostníci najímající si externisty.

„Časté jsou situace, kdy subdodavatelé zajišťující dopravu osob nebo materiálu, a naúčtují svému zadavateli jízdy, které ve skutečnosti vůbec neproběhly,“ popisuje jeden z posledních českých nešvarů, jenž kazí trh, Tomáš Hoplíček ze společnosti HI Software Development. Kvůli stále vysoké ceně pohonných hmot si firmy i živnostníci mnohem více hlídají faktury za dopravu a pořizují do aut speciální jednotky, které v systému Webdispečink zaznamenávají stav paliva v nádrži a počty ujetých kilometrů.

Firmy: bez podkladů z elektronické knihy jízd nebudeme proplácet faktury
„Například velkým stavebním společnostem došla trpělivost, protože jejich subdodavatelé si často účtovali práci a cesty navíc. Nyní to funguje tak, že zadavatelé vyžadují k faktuře doklad ze systému Webdispečink pro jednoznačné vykázání skutečných jízd,“ vysvětluje Hoplíček.
Cestovní kanceláře, které si najímají dopravce, nebo společnosti, jež si objednávají důležité zásilky a zboží, požadují po dopravních firmách on-line přístup k poloze vozidla. „Mají tak nejen kontrolu nad tím, kde se autobus s cestujícími nebo jejich zboží pohybuje, ale také pravdivý záznam o přesném počtu ujetých kilometrů. Systém Webdispečink je bičem na nepoctivé zaměstnance a firmy,“ říká Tomáš Hoplíček a dodává, že informace z elektronické knihy jízd používá jako podklad k fakturaci stále více firem a některé to mají dokonce uvedeno v podmínkách pro uzavření smlouvy.

Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 4. 6. 2012 18:02
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.