Český Honza nejčastěji nosí černou košili | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Český Honza nejčastěji nosí černou košili


Nejprodávanější barvou košil je černá. Tuto barvu nejčastěji objednávají jak muži Janové, tak ženy Jany.

Vyplývá to z obchodních údajů internetového obchodu Mojekošile.cz. „Vyhodnotili jsme všechny objednávky pánských košil za letošní první pololetí. Vzorované košile jsme zařadili podle převládající barvy,“ vysvětluje provozovatel e-shopu Petr Novák.

Každá pátá prodaná košile (21 procent objednávek) má černou barvu. Do pětice nejžádanějších barev patří modrá (16 procent), bílá (12 procent), vínová (devět procent) a červená (osm procent). Top 10 doplňují ještě barvy champagne, oranžová, žlutá, zelená a desátá v pořadí růžová. „Mezi méně žádané barvy patří fialová, hnědá a šedá,“ dodává Petr Novák.

„Podíl jednotlivých barev ovlivňují nejenom zákaznické preference, ale i šířka nabídky jednotlivých barev v kolekci – košil v barvě champagne určitě nemáme v nabídce tolik, jako různých dezénů v černé barvě,“ říká šéf online obchodu.

Mojekošile.cz prozkoumaly také objednávky zákazníků podle jejich křestních jmen. Černá se nejvíce líbí Janům a Janám, modrou objednávají Martinové a Aleny, bílou preferují Jiří a Markéty, vínovou upřednostňují Petrové a Kateřiny, červenou nejvíce volí Tomášové a Evy, po champagne sáhnou Michalové a Anny, oranžová vede u Ondřejů a Michael, žlutou mají v oblibě Richardové a Lenky, zelenou milují Karlové a Zuzany a růžová je barva Marcelů a (společně s černou) Jan. „Více na odbyt jdou jednobarevné společenské košile, volnočasové a sportovní košile jsou v menšině,“ upřesňuje Novák.

Žebříčky e-shop sestavil podle osobních preferencí zákazníků. „Do vyhodnocení jsme nezahrnuli firemní objednávky. Firmami předepsaný dress code upřednostňuje bílé, černé, modré a oranžové barvy,“ uzavírá košilovou hitparádu šéf online obchodu.

::

Internetový obchod Mojekošile.cz funguje od roku 2005, v současnosti nabízí téměř tři sta modelů pánských společenských i volnočasových košil, specializuje se na značky Friends & Rebels, Native a Columbus. Sortiment e-shopu se neustále rozšiřuje, nabízí i vesty, svetry, kravaty či dámské košile. Obrat obchodu v roce 2010 dosáhl téměř milionu korun.Kontakt:

Zdeněk Fekar
mediální konzultant
zfekar@evox.cz
www.evox.cz
775599024


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 15. 9. 2011 13:30
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: e.vox, spol. s r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky či inzeráty, komunikace se zákazníky nebo prezentace na facebooku? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.