Česko ostře kritizováno za skandální selhání při pobírání eurodotací | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Česko ostře kritizováno za skandální selhání při pobírání eurodotací


Brusel/Praha – Česká republika se stala terčem ostré kritiky ze strany Bruselu. Ve zprávě vydané kontrolním rozpočtovým výborem Evropského parlamentu mu byla vytýkána závažná pochybení, jichž se v minulých letech dopustilo při pobírání evropských dotací.

„Česko si udělalo obrovskou ostudu kvůli korupci a selháním při pobírání evropských dotací. Pochybení dosahovala tak obrovských rozměrů, že se jimi musel zabývat kontrolní rozpočtový výbor. Musím říci, že během jednání výboru jsem se musel stydět za to, jakou zemi v Evropském parlamentu zastupuji,“ vyjadřuje europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) své rozhořčení nad přístupem České republiky. Kritiku sklidila Česká republika hlavně kvůli svým nedostatečným administrativním kapacitám a kontrolním mechanismům, které jsou naprosto nevyhovující. Beze zmínky nemohla zůstat ani korupce v ROP Severozápad, za kterou je nyní souzeno několik lidí.
Poslanecká sněmovna ČR nevěnuje věci příliš velikou pozornost, přestože by podle Zdechovského měla. „ Jde o reputaci Česka v Evropě, protože právě zneužívání dotací nás v očích zbytku Evropy značně poškozuje. Jak potom můžeme chtít, aby s námi EU jednala jako se seriózním partnerem?,“ zdůrazňuje europoslanec Zdechovský.

Kontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 23. 9. 2014 16:05
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.