Česko nakročilo mezi 20 nejvíce konkurenceschopných | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Česko nakročilo mezi 20 nejvíce konkurenceschopných


Vláda na své úterní schůzi přijala Strategii mezinárodní konkurenceschopnosti České republiky připravenou Ministerstvem průmyslu a obchodu.

Cílem Strategie je posunout Česko do deseti let mezi dvacet nejvíce konkurenceschopných zemí světa.

„Realizace všech více než čtyř desítek projektů sdružených ve Strategii mezinárodní konkurenceschopnosti přinese skutečnou modernizaci českého státu, díky níž máme šanci vrátit se na vrchol," zdůrazňuje předseda vláda Petr Nečas. "Pro realizaci strategie bude důležité zapojení všech ministrů a já očekávám, že si uvědomí její klíčový význam pro budoucnost České republiky."

"Strategie navrhuje, aby na uskutečňování všech jednotlivých opatření podle dojednaného harmonogramu dohlédla rada vlády, v jejímž čele stojí přímo předseda vlády," vysvětluje ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek. "Evropa přišla kvůli recesi o čtyři roky ekonomického růstu. Krize tak potvrzuje, že kroky ke zlepšení naší konkurenceschopnosti je potřeba podniknout opravdu rychle."

"Strategie mezinárodní konkurenceschopnosti ukazuje, že řešení, jak podpořit naše postavení ve světové ekonomice, existují a jsou dosažitelná. Úspěch zemí, které obdobné strategie v minulosti uskutečnily, nás přesvědčuje o tom, že by se to mohlo podařit i v České republice," dodává Martin Tlapa, náměstek ministra průmyslu a obchodu pro EU a mezinárodní konkurenceschopnost.

Spolu se Strategií mezinárodní konkurenceschopnosti dnes vláda odsouhlasila také Národní inovační strategii, která podrobněji rozvádí jeden z klíčových pilířů mezinárodní konkurenceschopnosti, a to podporu vytváření přívětivého inovačního prostředí.

Strategie čítá celkem 43 projektů s více než 200 opatřeními, které vycházejí z doporučení mezinárodních institucí jako je Světové ekonomické fórum, i Národní ekonomické rady vlády. Její záměry už dříve projednala a odsouhlasila tripartita.Kontakt:

Jan Osúch
tiskový mluvčí vlády
osuch.jan@vlada.cz
773 692 234
224 002 058


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 29. 9. 2011 10:55
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: Úřad vlády ČR (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Úřad vlády České republiky je ústředním orgánem státní správy. Úřad plní úkoly spojené s odborným, organizačním a technickým zabezpečením činnosti vlády České republiky a jejích orgánů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.