České firmy z oblasti bezpečnosti a obrany mohou proniknout na trh v USA | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


České firmy z oblasti bezpečnosti a obrany mohou proniknout na trh v USA


Českým firmám zaměřeným na obranu a bezpečnost se otevřela cesta na americký trh. Ministr obrany Alexandr Vondra totiž dne 24. ledna 2012 uzavřel se svým americkým protějškem memorandum mezi Českou republikou a USA o možnosti účasti na armádních zakázkách. Brzy by tak měla vzniknout závazná smlouva o spolupráci českých firem na poli bezpečnostního a obranného průmyslu USA. Česká republika se stane 22. zemí, která takovou dohodu uzavře.

Alexandr Vondra zahájil na půdě české ambasády ve Washingtonu ekonomickou konferenci Czech Defense Business Breakfast Seminar. Té se mimo jiné zúčastnili i zástupci Pentagonu či americké armády. Součástí vládního doprovodu bylo 12 společností z oblasti českého obranného průmyslu. Tyto podniky měli možnost na konferenci vystoupit a prezentovat své bezpečností produkty.

„Jsem rád, že se uskutečnilo toto zahajovací setkání, které vytvořilo vhodný prostor pro nové příležitosti. Českým společnostem byla s podporou Alexandra Vondry poskytnuta možnost představení jejich špičkových produktů a řešení. Navíc získaly při společné diskuzi se zástupci amerických státních institucí základní kontakty a rady, jak se orientovat na trhu USA,“ sdělil Martin Hanzal, který v USA prezentoval společnost SODATSW. Ta se specializuje na obranu a bezpečnost kybernetického prostoru a je členem Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR. „České podniky na poli bezpečnosti a obrany dlouhodobě vynikají. Avšak bez této cenné příležitosti by se na americký trh dostávaly jen velmi těžko. Proto mne memorandum velmi těší,“ dodal Martin Hanzal.
Kontakt:

Petr Lesenský
LESENSKY.CZ
info@lesensky.cz
www.lesensky.cz
+420 777 942 701


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 30. 1. 2012 11:02
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Petr Lesenský (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tým odborníků specializujících se na PR, média a marketing.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.