České firmy si uvědomují hrozbu napadení dat. Investují do IT bezpečnosti | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


České firmy si uvědomují hrozbu napadení dat. Investují do IT bezpečnosti


Brno/Praha – Díky chytrým telefonům a tabletům se lidé připojují k internetu téměř kdekoliv. Nezabezpečené sítě však skrývají velké nebezpečí. Často dochází ke stahování aplikací z nedůvěryhodných zdrojů, které pak po připojení do firemní sítě mohou odesílat firemní data, údaje a třeba také sledovat s kým lidé telefonují. Podle IT specialistů si české firmy toto nebezpečí začaly uvědomovat a investují daleko více do IT bezpečnostních systémů.

„Telefony a tablety se pohybují ve dvou světech - v soukromém a pracovním. Kavárny a veřejná místa nemají chráněné sítě a tak zde hrozí napadení zařízení. Potom stačí, když se připojíte do firemní sítě a váš telefon nebo tablet může odesílat cizím subjektům vaše e-maily i přístupová hesla. Z telefonů je možné tak odposlouchávat hovory,“ popisuje možná rizika Petr Janda, ředitel společnosti SkyVera, která se zabývá IT bezpečností.

Nechráněné telefony i tablety mohou být prostředkem průmyslové špionáže
Vloni jsme se setkali s podvodným doplňkem k velmi populární hře Angry Birds. Tento software odesílal polohu zjištěnou pomocí GPS na vybrané servery útočníků a také SMS na prémiová čísla. „Takový software má už jenom krůček k zjišťování výpisu hovorů, SMS, e-mailů nebo odesílání citlivých dat z firemní sítě.
„Je otázkou času, kdy se stanou chytré telefony nebo tablety dalším prostředkem průmyslové špionáže a nekalého konkurenčního boje. Proto je nutné zaměřit svou pozornost na ochranu firemní sítě nejenom před útoky zvenčí, ale i před hrozbou útoků pocházející od mobilních zařízení,“ varuje Petra Janda.

Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 30. 4. 2012 8:42
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.