České firmy jsou stále častěji v zahraničí terčem nesmyslné šikany | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


České firmy jsou stále častěji v zahraničí terčem nesmyslné šikany


České firmy jsou stále častěji v zahraničí terčem nesmyslné šikany Brusel/Praha – Případ českého chovatele, jehož zvířata byla při převozu do Belgie zadržena německou policií z důvodu údajně neplatného očkování, se dostal až na půdu Evropského parlamentu a Evropské komise. Chovatelsky velice ceněná štěňata a koťata, která česká společnost převážela k zákazníkům, byla bezdůvodně zadržována déle, než německé úřady uváděly. Chovatelské firmě tak vznikla velká škoda v řádech statisíců korun.

„Dotazoval jsem se Evropské komise, zda očkování bylo platné. Z vyjádření Komise vyplývá, že očkování bylo na základě nynějších předpisů v pořádku a zadržování převážených zvířat německou policií bylo protiprávní. Do konce letošního roku totiž není minimální věk 12 týdnů pro očkování zvířat striktně vyžadovaný, jak mylně tvrdila německá policie," popisuje celý případ europoslanec Tomáš Zdechovský.
„Jednání místní policie a úředníků považuji za šikanózní. Takové jednání úředníků se již nesmí nikdy opakovat," kritizuje jednání německých úřadů europoslanec Tomáš Zdechovský, který se obrátil s podnětem přímo na Evropskou komisi.

Češi jsou opakovaně šikanováni v zahraničí
Nejedná se zdaleka o ojedinělý případ, kdy se česká firma v zahraničí zcela bezdůvodně stala obětí úředního postihu. Známou se stala nedávná kauza českého řidiče kamionu protiprávně pokutovaného v Nizozemsku. V podobných případech neexistuje jiné řešení, jak se domoci spravedlnosti, než se obrátit na Evropskou komisi. To znamená požádat ji o vysvětlení, zda byl zásah úřadů příslušné členské země EU v souladu s platnou evropskou legislativou.

Kontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 15. 9. 2014 11:57
Kategorie: Zahraniční
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.