Česká část sítě Enterprise Europe Network při Centru pro regionální rozvoj ČR pomáhá bezplatně malým a středním firmám k získání zakázek v zahraničí | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Česká část sítě Enterprise Europe Network při Centru pro regionální rozvoj ČR pomáhá bezplatně malým a středním firmám k získání zakázek v zahraničí


Získat zakázky v zahraničí? Pro menší firmy je to často jen obtížně řešitelný problém. Právě těmto firmám pomáhá celoevropská síť EEN. Česká pobočka působící při Centru pro regionální rozvoj ČR jim nabízí rozsáhlé spektrum služeb a většinu z nich zcela zdarma.

V roce 2011 díky činnosti EEN při CRR ČR podepsala řada českých firem obchodní kontrakty v zahraničí. Na základě souhlasu firem se zveřejněním lze jmenovat společnosti:

• Elektrizace železnic Praha, a. s.
Vyhrála veřejnou zakázku na výstavbu trakčního vedení pro železnici v Estonsku a EEN při CRR ČR jí poskytlo detailní poradenství v otázkách vysílání českých pracovníků do zahraničí, správného určení daně z příjmu a DPH, sociálního a zdravotního pojištění, procedur k uznání kvalifikací.

• PHA Czech, s. r. o.
Během mise českých firem na Slovensko uspořádané EEN při CRR ČR uzavřela osmiletý kontrakt na dodávku automobilových dílů.

• B&B FLASH FOOD SERVICE, s. r. o.
Díky poradenství a pomoci EEN při CRR ČR s příslušnými povoleními a procedurami začala firma prodávat české potraviny na zahraničních trzích.
„Česká část sítě EEN působící při CRR ČR jednoznačně naplnila své poslání a pomohla českým firmám k rozšíření jejich obchodních aktivit v Evropě. Převážná část služeb EEN je bezplatná – je tedy pouze na šikovnosti firem, zda je dokáží využít,“ říká Markéta Reedová, generální ředitelka CRR ČR.

Aktivita EEN při CRR ČR v roce 2011 byla skutečně velmi rozsáhlá:

• uspořádalo 17 seminářů a školení pro podnikatele o podnikání v EU, volném pohybu služeb a vysílání pracovníků nebo finančních zdrojích, kterých se zúčastnilo více než 500 zástupců malých a středních podniků;

• bylo poskytnuto více než 600 individuálních konzultací;

• na více než 300 adres je pravidelně rozesílán bulletin EUwatch, který obsahuje informace a novinky z EU a nabídky a poptávky pro obchodní spolupráci firem;

• podílelo se na organizaci obchodních jednání při významných evropských veletrzích; účastnilo se jich na padesát českých firem, jejichž zástupci absolvovali celkem 338 předem připravených dvoustranných jednání se zahraničními partnery;

• byla publikována odborná a praktická příručka pro podnikatele „Jak správně přeshraničně poskytovat služby a vysílat pracovníky“.
„Tato publikace jako jeden z mála materiálů připravených sítí EEN byla přeložena do angličtiny, a bude tak sloužit kolegům celé sítě i podnikatelům v jiných členských zemích EU. To jen potvrzuje kvalitu služeb, které naše organizace poskytuje,“ doplňuje Marie Pavlů, ředitelka EEN při CRR ČR.
Kontakt:

Vilém Řehák
tajemník
rehak@crr.cz
www.crr.cz
725 043 769


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 12. 1. 2012 12:50
Kategorie: Finance
Název zdroje: Centrum pro regionální rozvoj ČR (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Příspěvková organizace Ministerstva pro místní rozvoj
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.