Češi stále topí dřevem | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Češi stále topí dřevem


Přestože máme v dnešní době také jiné možnosti vytápění, Češi stále volí nejčastěji dřevo. Výhody jsou nasnadě, jak už je u nás zvykem, nejvíce láká cena.

V našich končinách trvá topná sezóna asi půl roku. Palivo je samozřejmě nutné volit podle typu kotle, ale lidí, kteří by topili čistě plynem nebo elektřinou, je málo. Pokud mají tu možnost, využívají raději kotle na dřevo. Kdo topí uhlím, stejně používá dřevo na roztápění.

Dřevo je levnější a ekologičtější variantou

Hlavním důvodem, na který Češi slyší, je cena. Za topivo utrácíme i desetitisíce ročně a palivové dřevo je levnější než uhlí. Mnoho lidí se však nechá nachytat, ne každé dřevo je stejné a to levnější bývá obyčejně méně kvalitní.

Při topení dřevem jsme navíc ekologičtí. Spalováním dřeva nevznikají skleníkové plyny a je to obnovitelný přírodní zdroj. Avšak než vyroste strom a dřevo se upraví, aby bylo vhodné na otop, dlouho to trvá.

Nejčastější chyba? Topení mokrým dřevem

Často koukáme jen na cenu a zapomínáme sledovat kvalitu. Koupit si levné mokré dřevo se přitom nevyplácí. Nejen že má výrazně nižší výhřevnost, ale dokonce víc opotřebovává kotel a komínové cesty. Nadělá víc škody než užitku.

Dalším dřevem, které se prodává za nižší cenu, je tzv. měkké dřevo. To se doporučuje spíš na zatopení, protože rychle vzplane, ale velmi rychle shoří a má tím pádem nízkou výhřevnost.

Jak na dřevu ušetřit chytře?

Hitem poslední doby je palivové dřevo na paletách. Lidé si chválí, že při narovnání na paletu je hned vidět, kolik dřeva tam je, a nikdo vás nemůže ošálit. Na rozdíl od sypaného dřeva tady nekupujete vzduch. Kromě toho je s paletami snazší manipulace. Společnost OPTIMTOP je vozí až domů úplně zdarma, paletovým vozíkem je pak zavezou tam, kam potřebujete.

Další, co si lidé chválí, je průmyslově vysušené dřevo. Jakmile ho přivezou domů, je možné s ním začít topit. Není třeba čekat dlouhé roky, než pořádně vyschne.

Možnosti topení dřevem jsou téměř nekonečné. V Česku se dá sehnat mnoho druhů dřeva na topení, grilování nebo uzení. Je třeba vyzkoušet, co konkrétního vám vyhovuje. Obecně ale platí zásady, že na topení se hodí tvrdé a pořádně vyschlé dřevo.

Kontakt:

info@placla.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 31. 5. 2016 10:20
Kategorie: Energetika a průmysl
Název zdroje: Wobsah (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
… děláme podnikání na internetu jednodušší
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.