Češi skupují vily a byty v zahraničí | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Češi skupují vily a byty v zahraničí


Rakousko, Itálie nebo Francie. V těchto zemích hledají druhý domov movitější Češi. Za luxusní byty určené k rekreaci jsou ochotni utratit podstatně vyšší částky než v tuzemsku. Zájem mají především o horské chaty či apartmánové byty blízko sjezdovek.

Nejen nemovitosti v Česku se těší zvýšené poptávce. Zejména movitější domácí kupci mají čím dál větší zájem o nemovitosti v zahraničí. Příkladem může být rostoucí nabídka luxusních rezidencí pro české kupce, například nabídka bytů v bytových věžích projektu Edel Weiss v Korutanských Alpách v Rakousku. Ve dvou bytových věžích, jež se svým tvarem podobají jedli, je dohromady 64 zařízených apartmánů ve čtyřech různých velikostech, z nichž ten největší má 200 čtverečních metrů. Luxusní apartmány se prodávají za 250 000 EUR. Češi však mohou získat zpět na DPH 20% z ceny. Výsledná cena bytu se tak sníží o 50 000 EUR.

Výhodnou investicí jsou v současné době i luxusnější vily ve Francii či ve Španělsku, které za poslední dva roky také zlevnily. Zejména v lokalitách, kde se hodně stavělo, jako třeba ve Španělsku, se ceny některých luxusních rezidencí propadly až o 20%. Cenová hladina je tak zajímavá, protože ceny nemovitostí spadly a zatím ještě nevystoupaly na původní úroveň.Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 31. 7. 2011 16:27
Kategorie: Reality
Název zdroje: Chci WWW (ověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.